Stezka

Hit poslední doby – stezky korunami stromů

Pokud se zajímáte, co nového se děje ve světě turistických atrakcí, určitě jste na to již narazili. Stezky korunami stromů jsou čím dál častější. Jde o trend, který se objevil v zahraničí, ale můžete se o jeho existenci přesvědčit i v České republice. Zrovna minulý rok se otevřel rozsáhlý park tohoto druhu u hlavního města Dánska – Kodaně. Pojďme se na něj zblízka podívat. Ale nebojte, pokud máte radši bližší cestování určitě naleznete stezky korunami stromů i blíže, třeba i přímo u nás. Pojďme se tedy podívat na Stezku v Dánsku, ale také na tuzemské stezky. Máme tři – na Lipně, v Jánských lázních a na Dolní Moravě. Výběr doplníme ještě stezkami našich německých sousedů. V Bavorském lese, Schwarzwaldu a nedaleko Berlína.

Glisselfeld Kloster – chráněná oblast

Co všechno pro vám tato oblast nabízí? Stezka korunami stromů je vlastně 600 metrů dlouhý dřevěný chodník. Tato stezka vede až do výšky 25 metrů a můžete tak pozorovat stromy obřích rozměrů právě v partiích, které byste jinak zřít nemohli. Samozřejmě, že však nejde jen o chodník či stezku. Tuto základní ideu parku doplňují různá zábavná ale i poučná zastavení. Mezi nimi je například i slalom mezi stromy nebo voliéry s ptáky. Tyto atrakce pak ještě doplňuje stupňovité posezení v zelených porostech. Tato stezka má dva okruhy. Ten první vede mezi staršími stromy. Naopak druhý nabízí vyhlídkovou věž a mladý les. Tento okruh je však v menší výšce. Stavba dřevěné stezky mezi korunami stromů je koncipovaná tak, aby nenarušila okolí a chráněné aspekty oblasti. Do okolí tak zapadá. Budete-li tedy někdy chtít navštívit tuto stezku vězte, že se nachází poblíž Kodaně. Přímo stezka se nazývá Treetop Experience.

Stezky jinde v zahraničí

Pokud je pro vás Dánsko daleko, určitě nemusíte zoufat. Jak bylo již zmíněno, stezky korunami stromů jsou trendem a naleznete je na mnoha místech. Například jen u našich západních sousedů ve Spolkové republice Německo najdete takových stezek hned několik. Za zmínku určitě stojí ty v Bavorském lese, ta láká určitě nezvyklou vyhlídkovou věží ve tvaru vejce, nebo v Černém lese (Schwarzwaldu). Výhodou je, že sezona těchto stezek je celoroční. Proto můžete vyrazit třeba teď na podzim nebo spojit takový výlet s předvánočními trhy v německých městech v době adventu. Stezku najdete i v severní části Německa. Například nedaleko Berlína. Jde o stezku Baum & Zeit Baumkronenpfad Beelitz-Heilstädten.

Stezky korunami stromů v Česku

Pokud hovoříme o domácích stezkách, naše kotlina jich také nabízí hned několik. Konkrétně najdete v Česku tři stezky korunami stromů. První je na Lipně. V Jánských lázních pak stojí úplně nejmladší. Poslední je v oblasti Dolní Moravy. Stezka Lipno je nejstarší u nás a nabízí jak pohled na zalesněné oblasti tak na vodní plochu a svezení se tobogánem. Stezka Krkonoše je pak v provozu od července roku 2017. I zde můžete z vyhlídkové věže sjet tobogánem dolů, což určitě ocení vaše děti. Poslední je stezka na Dolní Moravě. Zde nabídku doplňují nejrůznější adrenalinová využití.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *