Wellness

Užijte si pohodový odpočinek v Laa an der Thaya

Podzimní sychravé počasí o sobě dává vědět, a tak většina z nás přemýšlí o tom, kam by se dalo vyrazit. Výbornou volbou jsou především wellness pobyty, kdy si člověk dokonale odpočine a přijde na jiné myšlenky. Mnohdy se vyplatí zkombinovat takovýto pobyt také s prohlídkou nějakých zajímavých míst a zkrátka s příjemnými procházkami okolím. Naším tipem pro takovýto příjemný pobyt je malé lázeňské městečko Laa an der Thaya v Dolním Rakousku. My se jej v následujících řádcích představíme podrobněji a podíváme se také na samotné lázeňské centrum i památky, jež stojí za návštěvu.

Relax hned u hranic

Z hlediska cestování je Laa an der Thaya optimální destinací, jelikož se nachází hned u hranic s Českou republikou ve spolkové zemi Dolní Rakousko. Od Hevlína je to sem pouhé 2 kilometry. Konkrétně je situováno do okresu Mistelbach a má více než 6200 obyvatel. Jejich počet se samozřejmě zvyšuje s přílivem turistů, kteří si zamilovali především zdejší lázně. Jak vás přesvědčíme v následujících řádcích, jsou skutečně pozitivním slova smyslu kouzelné.

Lázně vás budou bavit a hýčkat

Lázeňské město se samozřejmě vyznačuje především přítomností lázeňského areálu. Ten se rozprostírá na úctyhodné ploše 7 800 m². Kapacita lázní činí 1050 lidí. Jen pro představu, za rok navštíví toto města cca okolo 400 000 turistů. Odhaduje se, že až 100 000 z nich přijede z České republiky nebo ze Slovenska. Základem celého areálu je velké termální koupaliště, nicméně užívat si tady lze i v různých vířivých vanách, bazéncích, případně při masážích a jiných příjemných aktivitách. Po vstupu co celého komplexu obdržíte náramek připomínající hodinky a jeho prostřednictvím můžete platit pronájem skříňky, v restauraci a další služby.

Laa an der Thaya

Nezapomeňte ani na prohlídku města

Městečko Laa an der Thaya sice není nijak extrémně velké, nicméně nachází se zde určitě zajímavé památky. V první řadě se podívejte na zdejší náměstí, kde se nachází krásné stará radnice – Altes Rathaus. Moc hezké je také muzeum kočárů. Pokud chcete zažít zcela specifickou atmosféru, vydejte se na zdejší cibulové slavnosti, ty se ovšem konají v srpnu. Aktuální budou spíše slavnosti adventní.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *