Hledáte nekuřáckou pláž? V Řecku se toto přání brzy stane realitou

Také vás rozčilují nedopalky cigaret, které na mnoha plážích tvoří až 90 % sesbíraného odpadu? Pak nejste sami. A ještě lepší zpráva je, že si už brzy budete moci dopřát svou vysněnou dovolenou bez tohoto nepříjemného nešvaru.

Iniciativa vzešla z místa, kde bychom to čekali nejméně – z flegmatického a pohodářského Řecka. Ve snaze znovu povzbudit turismus tak přicházejí na přetřes i takové nevšední nápady. Kam za touhle zvláštností zamířit?

Pilotní projekt na Kykladském souostroví

Vše je dílem místní správný na ostrůvku Serifos v Kykladském souostroví. Cestovatelští nadšenci si jistě vybaví jeho vyhledávanou pláž Vagia, s jemným pískem a pozvolným přechodem k moři. A právě tady byste si měli nově od nevábného dýmu cigaret a jejich nevzhledných nedopalků odpočinout.

Kompletní nekuřácká zóna se vším všudy. Právě tak to má v nejbližší měsících na pláží Vagia vypadat. Jak bude vše zabezpečeno zatím není jasné. Jde o pilotní projekt, takže se jistě bude testovat zprvu dobrovolné dodržování zákazu s pozdějšími restrikcemi či dobrovolnými hlídkami, jak už to u podobných projektů často bývá.

Kuřáci budou uvítáni pod jednou podmínkou

Pokud to bez své milované cigarety přece jenom nevydržíte, klidně na Serifos zavítejte. Počítejte však s tím, že vašim choutkám bude vyhrazena speciálně postavená kuřárna. Vůči ostatním návštěvníkům se tento krok zdá více než férový.

A abychom byli spravedliví, Vagia není první nekuřáckou pláží na světě. Už o několik let dříve ji předběhly některé její kolegyně ve Francii či Španělsku. A mimochodem, věděli jste, že letos se tomuto nešvaru uzavře i italské Bibione?Ani tady si už zkrátka nezapálíte. Nevypadá to tedy na nějaký aktuální trend, ale mnohem spíše na promyšlenou proturistickou koncepci. A co vy? Souhlasíte se zaváděním nekuřáckých pláží, nebo byste si raději užívali všechno pěkně postaru?

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *