well2

Zájezdy do termálů na Slovensko

Zájezdy do termálních lázní na Slovensku patří mezi Čechy ke stále vyhledávanějším víkendovým aktivitám. Nejoblíbenější jsou zájezdy jednodenní, které umožní užít si wellness aktivity bez starostí s ubytováním. To je výhodné hlavně v letní sezóně, kdy místní hotely a penziony doslova praskají ve švech.

Jednodenní zájezdy do slovenských termálů a lázní

Tyto zájezdy jsou pořádány především s ohledem na vzdálenost lázní od státní hranice. Je to logické – pokud je cesta do lázní delší než plánovaný pobyt, o velkých relaxačních či zdravotních účincích se jistě hovořit nedá. Většina lázeňských komplexů otvírá v sezóně okolo 9 hodiny ranní a uzavírá se úderem deváté hodiny večerní. S trochou plánování je možné vstoupit do lázní hned po jejich otevření a odjíždět okolo 20. hodiny, i déle.

V tomto ohledu se lépe uplatňují menší cestovní kanceláře pořádající zájezd pro uzavřenou skupinku klientů, kteří se poté mezi sebou mohou dohodnout i na pozdějším odjezdu. Větší skupiny mají zase šanci na levnější vstupné a nějaký ten bonus navíc, například v podobě oběda nebo masáže zdarma. Na podobné bonusy láká i většina nabídek na slevových serverech.

I v případě krátkodobých zájezdů je doporučeno sjednat si pojištění léčebných výloh v zahraničí, které u cestovních kanceláří vyjde na zhruba 25 Kč na den.

Zajímavé tipy na slovenské termály

Lázně Bešeňová

Jednodenní zájezd autobusem do lázní Bešeňová patří k osvědčeným evergreenům. Cena za dopravu a vstupné do komplexu GINO Paradise se pohybuje okolo 500 Kč na osobu, v případě dětí i méně.

Tatralandia

Cesta do celoročně otevřeného zábavního parku Tatralandia vyjde s dobrou cestovní kanceláří jen o něco málo dráž. V zimě je nutné počítat s uzavřením venkovního areálu. Keltský saunový svět, Hurricane factory a další atrakce jsou otevřené celoročně bez omezení.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *