Rajecké Teplice a jejich pět léčivých pramenů

Rajecké Teplice patří v současné době mezi nejvyhledávanější lázně na Slovensku. Jsou proslavené svými horkými prameny s blahodárnými léčivými účinky, ale i nedotčenou přírodou a luxusním ubytováním.

V zajetí lesů a teplých vod

Rajecké Teplice leží v údolí řeky Rajčianky nedaleko Žiliny. Příroda i ovzduší zde je velmi čisté, s minimem prachu a exhalátů, což velmi napomáhá úspěšné klimatické léčbě a všeobecně příjemnému prožití ozdravných pobytů. Na východě se vypínají hřebeny pohoří Malá Fatra, vhodné k poklidným procházkám a na západě zasahují až do areálu lázní dolomitové vápence Strážovských vrchů.

Historie léčebného využití horkých pramenů se datuje do 14. století, ale tehdy se jejich použití omezovalo jen na léčbu kožních chorob a popálenin. Plně byl potenciál lázní využit teprve ve století 19., když si místní šlechta horké koupele oblíbila a podpořila komplexní rozvoj lázeňství v této oblasti. Samotný areál lázní prošel v roce 1996 rozsáhlou rekonstrukcí, která místo mimo jiné obohatila o několik lesoparků a parkových zahrad pro nerušené trávení volného času.

V Rajeckých Teplicích vyvěrá celkem pět léčivých pramenů, které doplňuje několik nalezišť léčivé rašeliny. Zřídla mají teplotu okolo 38°C úspěšné pomáhají s léčbou celé řady potíží. V čele stojí choroby pohybového ústrojí, nervové choroby a nemoci z povolání. Zlepšit stav ale dovedou i u některých psychických onemocnění a onemocnění dýchacích cest netuberkulózní povahy.

Lázeňský dům Aphrodite

Lázeňský dům a čtyřhvězdičkový hotel Aphrodite je pýchou a nejžádanější ubytovací kapacitou Rajeckých Teplic. Je proslavený antickou architekturou skloubenou s nejmodernějšími procedurami a vybavením. K dispozici je mnoho procedur léčebného, zkrášlujícího a relaxačního charakteru. Většina procedur je sdružována pod hlavičkou Koupelového a Saunového světa (s omezeným vstupem dětí do tří let).

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.