Barcelona

Na návštěvě v Barceloně

Hlavní město Katalánska Barcelona fascinuje návštěvníky nejen svou architekturou v čele s chrámem Sagrada Familia, ale také katalánskou kreativitou v podobě uměleckých i muzejních sbírek, procházkami po bulváru La Rambla nebo v místních parcích a nakonec ochutnávkami zdejší kuchyně v tapas barech, restauracích i venkovních tržištích. To vše a mnohem víc je Barcelona a už teď je mi jasné, že se to do jednoho článku určitě nevleze.

Umělci v Barceloně

Nedokončený chrám La Sagrada Familia je nejznámějším dílem architekta Antoni Gaudího, které se stalo zároveň ústředním symbolem Barcelony.  Nejedná se však o jediné Gaudího dílo ve městě, v rozlehlém Parc Güell, můžete žasnout nad tím, jak se mohou přírodní motivy objevit v architektuře. Barcelona inspirovala k tvorbě spoustu umělců, jejichž práce můžete vidět nejen v muzeích a galeriích, ale i v samotném městě. Mezi ty nejzásadnější umělce tak patří např. Salvador Dalí, Pablo Picasso i se svým muzeem nebo Joan Miró.

Barcelona

Historie Barcelony

Nejvíce na vás Barcelonská minulost dýchne v gotické čtvrti Barri Gòtic. Dominantou je středověká katedrála s dvanácti kaplemi a zahradním klášterem. Tuto část Starého města dokreslují ještě středověké uličky, pozůstatky města Barcino i s podzemními chodbami Římanů nebo originální obchůdky. Další čtvrtí, která stojí za návštěvu a která bývala ve středověku obchodní centrem je čtvrť La Riberia i s impozantní kostelem Església de Santa Maria del Mar.

La Rambla

La Ramba je nejznámější španělský bulvár, kde se musí projít každý, kdo Barcelonu navštíví. Podél bulváru se předvádí akrobati, hrají pouliční umělci, ze stánků se line vůně květin a vy jen sedíte ve venkovní kavárničce a pozorujete tu nádheru kolem. Nedaleko bulváru objevíte také úchvatnou barcelonskou tržnici Mercat de la Boqueria, kde najdete čerstvé ovoce, zeleninu, ryby, olivy nebo katalánskou šunku. Ochutnávkám se zkrátka nevyhnete.

Barcelona

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *