Hobitín na Novém Zélandu: Filmové kulisy jsou přístupné veřejnosti jako turistická atrakce

Nový Zéland je atraktivní destinací, a pokud vám nevadí 27 hodin trvající cesta letadlem, pak stojí za to se tam podívat. Krásná příroda zlákala i filmaře. Příznivci trilogie Pán prstenů jistě znají Hobitín, městečko hobitů. Nový Zéland totiž poskytl exteriéry pro natočení filmových scén. Víte, že Hobitín existuje nejen na filmovém plátně, ale že ho lze osobně navštívit?

Hobbiton Movie Set

Asi 10 kilometrů od města Matamata v okrese Waikato se na Severním ostrově Nového Zélandu rozkládá soukromá farma rodiny Alexanderů. Její okolí se režisérovi Peteru Jacksonovi zalíbilo natolik, že se s farmáři dohodl na tom, že mu část pozemků poskytnou pro vybudování kulis hobitího města. V roce 1999 začaly práce a zanedlouho vzniklo na 37 domečků s typickými kulatými dveřmi obklopených zahradami a živými ploty, na které byla radost se podívat. Posloužily pro natáčení trilogie Pán prstenů. Protože ale nebyly z odolného materiálu, byly odstraněny a pro trilogii Hobit nově postaveny v počtu 44. V současné době je možné Hobitín navštívit. K dispozici je totiž sedm dní v týdnu a stala se z něho zajímavá turistická atrakce, která láká návštěvníky ze všech koutů světa.

Foto: Pixabay

Co jste o hobitích domcích nevěděli

K vidění je v Hobbiton Movie Set celkem čtyřicet čtyři hobitích domečků, ale vstoupit je možné jen do několika. Ty jsou také zařízené nábytkem. Vzhledem k potřebám natáčení (hobiti jsou menšího vzrůstu) jsou domky postaveny ve třech měřítkách, přičemž barva dveří označuje určité měřítko. Kulisy se rozprostírají na ploše pět a půl hektaru a k jejich prohlídce je vhodné si on-line rezervovat termín. Součástí prohlídky, na kterou se vyjíždí autobusem s průvodcem, je i občerstvení. Filmový Hobitín učaroval také mnohým snoubencům, kteří se rozhodli si v jeho prostředí říct své „ano“.

Zdroj info: wikipedia.org

Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.