Málo známé památky Rhodosu – za některými se musíte vypravit až do pustiny, rozhodně však stojí za to

Množství různých zajímavostí udělá každé minuty vaší dovolené opravdu nezapomenutelný zážitek! Můžete začít třeba tím, kde na ostrově najdete tu nejkrásnější pláž, které podle mnoha turistů není v Řecku rovno. Anebo můžete vsadit na zajímavé památky. A jaké to jsou?

Hrad Monolithos nabídne krásné výhledy

I když jde už jen o zříceninu, rozhodně jeho návštěva stojí za to. Musíte sice zdolat poměrně nepřístupnou skálu a vystoupat po schodech, ale stojí to za to. Jde o hrad, který tu v minulosti postavili rytíři svatého Jana. Patřil k nejmohutnějším na Rhodosu a nebyl nikdy dobyt. Zajímavostí jsou dvě dochované kaple z 15. století, z nichž jedna je zasvěcena sv. Jiří a druhá sv. Panteleimonovi. Užijete si tu klid v ve stínu svěžích borovice na moři se můžete pokochat výhledem na Dodekanéské ostrovy.

Foto: Pixabay

Pláž Tsambika leží přímo pod klášterem

Zní to příliš fantasticky na to, aby to byla pravda, ale je to tak. Náhled do historie i příležitost k vodním radovánkám tu tak budete mít pěkně na jednom místě. Jde o pláž velmi čistou a širokou, disponující množstvím lehátek a slunečníků. A potěší vás i mělké smaragdové moře a kompletně vybavené centrum vodních sportů.

Klášter Filerimos pochází z 15. století

Klášter Filerimos Filerimos najdete asi deset kilometrů od města Rhodos, pokud zamíříte jihozápadně. Leží v přírodní rezervaci a byl založen rytíři svatého Jana v 15. století. Pohled na špičaté oblouky kostela vás nenechá na pochybách – jde o nádhernou ukázku gotického stylu. A vydat se můžete i po horských stezkách v jeho okolí.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://hu.topworldtraveling.com/articles/travel-guides/15-best-things-to-do-in-rhodes-greece.html, https://www.mouzenidis.com/hu-hu/greece/article/rhodes-greece, https://holidayinrhodes.eu/blog/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.