Sezóna vánočních trhů brzy začne. Kam letos vyrazit?

vánoční trhy

Vánoce se blíží mílovými kroky a s nimi samozřejmě přichází i adventní čas, který je spojený s tradičními vánočními trhy. Trhy budeme moci navštívit, ve většině případů, od posledního týdne v listopadu, kdy na řadě míst proběhne i rozsvícení vánočního stromu. I když jsou adventní trhy u nás zajímavé, stále více Čechů jezdí také do zahraničí.

Jedinečnou vánoční atmosféru protkanou známými vůněmi a k tomu samozřejmě řada nejrůznějších tradičních i netradičních pochutin či teplý svařák. Tak přesně to nejčastěji láká návštěvníky tradičních vánočních trhů po celé republice. Nadchnou i originálně zdobené vánoční stromy či stánky plné nejrůznějších drobností, které udělají radost. Nakoupit zde však můžete nejrůznější výrobky, které se hodí jako dárky či vkusná dekorace.

 

Oblíbené trhy, které stojí za návštěvu

Vánoční trhy nalezneme téměř v každém městě. Velmi vyhledávané jsou však ty ve velkých městech. Zřejmě neznámějšími vánočními trhy jsou ty na Staroměstském náměstí v Praze, které zároveň patří k těm nejhezčím v celé Evropě. Právě v Praze letos pořadatelé slibují jedinečnou výzdobu, řadu prodejních stánků i bohatý doprovodný program.

Zaujmout návštěvníky mohou například trhy v:

  • Praze
  • Brně
  • Olomouci
  • Českých Budějovicích
  • Karlových Varech
  • Ostravě
  • Plzni

 

vánoční trhyFoto: Pixabay

Tradiční program pro malé i velké návštěvníky

Řada českých měst si pro letošní rok připravila bohatý program jak pro malé, tak i pro velké návštěvníky. Mnohdy se tak můžete těšit například na živou hudbu, nejrůznější vystoupení či živý betlém. Výjimkou nebudou na mnoha místech ani již tradiční kluziště. Vánoční trhy v Ostravě, Liberci a Olomouci nabídnout i vyhlídkové ruské kolo.

 

Adventní trhy v zahraničí

U mnoha Čechů vítězí vánoční trhy v zahraničí, které rovnou spojí například s nákupy. Nejčastěji se pak jezdí do Německa či Rakouska, kde trhy zaujmou jedinečnou atmosférou, která uchvátí prakticky každého. Oblíbené jsou trhy především v Drážďanech či Vídně a nezaostávají ani další města u našich sousedů. Otázkou zůstává, jaká bude letos situace s možností cestování do zahraničí a zda-li tak pro nás budou zahraniční vánoční trhy přístupné.

 

 

 

Zdroj info: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/10-tipu-kam-vyrazit-na-vanocni-trhy

Zdroj info: https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/vanocni-trhy-2021.A211022_114133_tipy-na-vylet_jpl

Náhledové foto: Pixabay

Ráda cestuji a o své zážitky se podělím i s vámi.