Tři nejhezčí evropské vánoční trhy

Vánoční stromek

Přinášíme vám žebříček tří nejhezčích vánočních trhů, které můžete v Evropě navštívit. Na každé ze tří míst je dobré se podívat. Pokud patříte mezi milovníky předvánoční nálady, určitě neváhejte. Pojďme tedy na to!

Vídeňské trhy

Určitě nepřekvapíme, když na první místo zařadíme trhy v metropoli našich jižních sousedů – Rakušanů. Vánoční trhy ve Vídni jsou totiž pojem. V celém městě lze najít přes 20 jednotlivých trhů. Ty největší se nachází pravděpodobně u vídeňské radnice. Zde najdete velký vánoční strom a mnoho různých kulturních akcí a vystoupení umělců. Navštívit můžete i nedaleký palác Belveder. Zde se nachází několik desítek stánků, které mají také co nabídnout. To samé se dá říct o Schönbrunnu, který prodejních míst nabízí ještě o něco více.

Mnichov

Dalšími trhy jsou ty v hlavním městě Bavorska. Pokud se jich zúčastňujete každý rok, asi vás nepřekvapíme, že i letos se budou konat na Marienplatzu. Z mnichovské radnice pak každý den můžete slyšet vánoční koledy a jinou hudbu. Naleznete zde mnoho zboží, které lze zakoupit. Například tradiční perníčky nebo pečené mandle. Vyhlášenou specialitou je zde však Glühwein. Tedy svařené víno. No a nebylo by to Bavorsko, kdybyste zde nenalezli i německé pivo na každém kroku.

Foto: Pixabay

Brusel

Posledním místě, které si dnes zde představíme je belgické hlavní město – Brusel. Jde o největší vánoční trhy v celé Belgii a hned to při návštěvě poznáte. Akcím totiž vévodí více než kde jinde světla a vánoční dekorace. Například tradiční belgické cukroví tu můžete zakoupit ve více jak dvou stovkách stánků. No a pokud jste milovníky belgické čokolády, která je vyhlášení, je to další důvod, proč zavítat právě sem. Hudbu zde obstarávají tradiční pochodové kapely. No a pokud toho při své návštěvě budete chtít a moci stíhat více, určitě se zajeďte podívat na podobně pěkné, i když menší, vánoční trhy v Bruggách.

Zdroje info: https://skrz.cz/tipy/kam-na-vanocni-trhy
https://www.skyscanner.cz/novinky/tipy/nejlepsi-vanocni-trhy-v-evrope

Náhledové foto: Pixabay