Hotelový resort Marina Bay Sands v Singapuru patří mezi největší atrakce v Asii

Dovolenou lze strávit na různých místech. Někomu se líbí na břehu jihočeského rybníku, kde v poklidu bude chytat ryby, případně lelky a občas se vykoupe. Jiný dává přednost luxusním místům s prvotřídními službami, jež si náležitě vychutná. Jestliže patříte spíše k té druhé skupině, tak by se vám mohlo líbit v hotelovém resortu s kasinem v Singapuru. Na výběru tu budete mít 2 561 pokojů a spoustu zábavy.

Největší střešní bazén na světě

Před singapurskou zátokou Marina Bay byl v roce 2010 otevřen komplex hotelu a kasin Marina Bay Sands. Ve své době patřil mezi nejdražší samostatně stojící komplex svého druhu. Nachází se ve vzdálenosti 5 minut pěší chůze od stanice Bayfront železniční sítě, kterou v Singapuru provozuje společnost Mass Rapid Transit. Marina Bay Sands tvoří tři věže, jež komplexu dávají jeho charakteristický vzhled. Na jejich vrcholu byl vybudován největší střešní bazén na světě. Z jeho hladiny se lze dívat na Singapur z výšky 57 pater.

V kasinu v Marina Bay Sands vás asi oškubou

Chcete-li si užít nočního života, denního nakupování, koupání v bazéně, zábavy v kasinu, dobrého jídla v restauraci, tak Marina Bay Sands se zdá být dobrým místem pro utrácení peněz. Patří mezi nejpozoruhodnější destinace v Asii. Pro jeho návštěvu je ale třeba mít peněženku nabitou financemi stejně jako platební kartu.

Za vstup do kasina se platí, což platí pro místní, cizinci však potřebují pro vstup cestovní pas. Navíc šance, že v něm vyhrajete, je docela mizivá, soudě podle recenzí návštěvníků, kteří komplex již v minulosti navštívili. Nejlepší je v případě výhry z kasina hned odejít, protože personál vám peníze nenechá a při dalších hrách z vás výhru dostane zpět. Někomu to ale za zábavu stojí. Zajímavostí jsou zde nápojové roboty, které podávají studené nápoje.

Noční Marina Bay Sands. Fotografie: Pixabay

Vyhlídková paluba SkyPark

Na samém vrcholu tří věží Marina Bay Sands je umístěna vyhlídková paluba SkyPark. Nabízí panoramatický výhled na záliv Marina Bay. Shora je také vidět ikonická singapurská památka – socha Merliona, vysoká 8,6 metru, jež představuje imaginární zvíře s hlavou lva a tělem ryby. Jen hostům ubytovaným v hotelu v Marina Bay Sands je dovoleno se chodit koupat do střešního bazénu Infinity Pool, přičemž pouzí návštěvníci se mohou na ně kochat pohledem a tiše závidět. Když navštíví Event Plaza, tak možná stihnout venkovní světelnou a vodní show, jež se koná každou noc.

Nekonečný proud zábavy

Pro hosty i návštěvníky zaměstnanci Marina Bay Sands připravují denně zábavný program. V kongresovém centru se pořádají výstavy, v Divadle Sands zase divadelní a hudební přestavení, v největším singapurském nočním klubu Margquee zase večírky s hudbou. Každý, kdo se rád baví s přáteli, si tu přijde na své. Milovníci ticha a klidu si ale asi více užijí u toho jihočeského rybníku.

Zdroj: https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g294265-d1062119-Reviews-or40-Marina_Bay_Sands_Casino-Singapore.html; https://www.marinabaysands.com/attractions/sands-skypark.html

Marina Bay Sands. Náhledová fotografie: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.