Hrad Loket

Hrad Loket: Skvělá středověká romantika a zajímavé akce

Jestliže se momentálně rozhodujete pro dovolenou nebo pouze pro výlet, máme pro vás zajímavý tip. Představuje jej obec Loket nad Ohří, která se může pochlubit jedním z nejkrásnějších starobylých hradů v České republice. K jeho postavení došlo již v raném středověku a ve 13. století sloužil jako významné centrum hned po největším hradě Karlštejně. Obdivovat můžete nejen stálou expozici porcelánu, výstavu útrpného práva anebo archeologické pozůstatky v okolí hradu. Každý rok se zde konají nejrůznější akce a v okolí se také nudit nebudete…

Loket nad OhříLoket nad Ohří

Loket nad Ohří nabízí nejen prohlídku hradu

Pokud na Loket vyrazíte, nemusíte se omezovat pouze na prohlídku hradu. Výbornou volbou je i prohlídka přírodního amfiteátru. Zapomenout nemůžeme ani na historické domy nacházející se v podhradí. Máte-li rádi sportovní aktivity, není problém vyrazit i do motokrosového areálu, který v minulosti hostil i mistrovství světa v motokrosu. Naším tipem je sjezd řeky Ohře na lodích. Loket nad Ohří funguje i jako skvělý výchozí bod pro turistiku, a to jak pěší, tak i na kole.

Loket nad Ohří z ptačí perspektivy

Jaké akce vás čekají?

Určitě bychom měli upozornit i na některé akce, které se letos budou na hradě Lokti a v jeho okolí konat. Začít můžeme například středověkými slavnostmi purkrabího Púty. Zhlédnete nejen vystoupení rytířů a kejklířů, ale můžete si nakoupit tradiční produkty i na středověkém trhu. Motocross Loket nad Ohří proběhne letos v termínu od 24. do 25. 7. 2016. V místním amfiteátru proběhne i letos Loketské kulturní léto. Odměnou za účast na něm vám budou třeba Dvořákova Rusalka anebo Pucciniho Bohém a další opery.

Pension Ulrika Pension Ulrika

Zvolte stylové, pohodlné a levné ubytování

Jestliže chcete strávit v této lokalitě delší dobu, vyplatí se zvolit levné a kvalitní ubytováním. Výbornou volbou je pension Ulrika, který se nachází přímo v srdci historického jádra města Loket nad Ohří, a to přímo na cestě ke stejnojmennému hradu. Ostatně z oken pensionu byly díky jeho poloze natáčeny i záběry ve slavném filmu James Bond – Casino Royale. Bydlet budete v elegantních pokojích za výhodné ceny. Využít můžete i tradiční místní kuchyně a připojení wi-fi po celém objektu zcela zdarma.

Pension Ulrika

Pension Ulrika

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *