surab

Indonésie – cesta, jakou zažije málokdo

Výčet všech turistických památek. Ceny vstupného. Data konání nejvýznamnějších lidových slavností… Čekáte od svého výletu právě tohle? Pak si dnes na své nepřijdete. Ale jestliže ze všeho nejvíc toužíte poznat zvyky a mentalitu lidí a poznat skutečnou tvář Indonésie, pak je tohle povídání přesně pro vás.

Cestujte v té správné společnosti

Tak za prvé: na poznávání okolních památek si v této zemičce vždycky najměte někoho místního. Ne profesionálního průvodce, ale vesničana. Budete se mít na co těšit. Tu a tam je do textu vpleten kousek historie této ostrovní země nebo nějaká ta zajímavost o navštívených památkách, ale klasického cestovatelského průvodce se spoustou jásavých komentářů v tom určitě nenajdete. Ale i z té směsky se mnohdy vezmete více, než z naškrobených z paměti neučených vět oficiálních průvodců.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zjistěte si, kam vyrazit

Obvykle si říkáte: „Až jednou do Indonésie pojedu, vím, který místům se mám vyhnout nebo naopak, které si užiju na maximum.“ Ale pozor – zdaleka ne vždycky platí, že to nejvyhlášenější a nejprofláklejší místo je zároveň to nejzajímavější a nejhezčí.

S cenami je to trochu jinak, než se povídá

Nedá nám to, abychom trochu neporovnali Indonésii s Evropou. Takže pokud se chystáte na výlet na Borneo (indonésky Kalimantan), připravte si plnou peněženku. Pohádky o směšně nízkých cenách čí jídlu „skoro zadarmo“ sem patrně ještě nedorazily a asi ani nedorazí. Tolik k „báječné dovolené skoro zadarmo“, o kterých se píše na internetu.

A je také dobré vědět, že Indonésané mají také trochu jiný vztah k práci nebo k významu slova přátelé. Buďte proto připraveni na všechno. Jedině tak si neřeknete: „Jsem z toho celý paf, ničemu nerozumím, ti lidí jsou divní.“ Indonésii proto doporučujeme dávkovat po částech stejně jako hodně silné víno. Jen tak si ji opravdu vychutnáte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *