Persepolis

Írán: Co byste neměli minout

Že nevíte, kam byste se měli vydat za skvělými cestovatelskými zážitky? Už vás unavují tradiční destinace? Pak je třeba vsadit na nějakou netradiční. Naším tipem je Írán. Tato asijská země je pozoruhodná a masivní turistikou prakticky nepolíbená. Když sem přijedete, celý orient budete mít jako na dlani. Stoprocentně se budete bavit u nejstarších památek staré Perské říše, která se zde nacházela v dobách dávno minulých. Pokud nevíte, kam v Íránu vyrazit, jste na správné adrese, dáme vám zajímavé tipy.

Kaspické moře a Noshahr

Jestliže vyrazíte mimo hlavní město Teherán, vyplatí se zajímavá města Chalus a Noshahr. Leží zhruba 200 kilometrů vzdušnou čarou od Teheránu. Pojedete sem ale přibližně více než 5 hodin, jelikož bude nezbytné přejet pohoří Elborz. Oblast mezi samotným městem a nedalekým pobřežím Kaspického moře je typická zejména všudypřítomnou zelení. Vyrazit můžete klidně i k jezeru, které je ale hodně studené i v opravdovém horku.

Tajemný Persepolis

Nádherné město s rozsáhlou citadelou nacházející se na centrálním náměstí nabízí hned několik krásných muzeí se spoustou exponátů. Na prohlídku Persepole se vyráží ze Šírázu. Vyrazit je optimální autem, které si i s řidičem najmete v hotelu. Čím je daný podnik dražší, tím více pochopitelně zaplatíte i za tuto službu. Podívat se budete moci i na některé další starověké památky, mezi něž se řadí komplex královských hrobek Nakš-e Rustam anebo Pasargad, což je město, které je dokonce ještě starší než Persepole.

Tabríz a hlavní město Teherán

Jestliže se chcete informovat i o některých zdejších důležitých věcech, vydejte se do infocentra nacházejícího se v ne příliš výrazném městečku Tabríz. Vaším cílem může být také hlavní město Íránu Teherán, nicméně metropole, již obývá zhruba 14 milionů lidí, není nijak extrémně zajímavá. Vynechat byste neměli ani Golestánský palác či islámské muzeum.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *