Singapore

Hlavní město Singapore: Zákazy na každém místě

Chcete si užít zajímavou exotiku dálných krajů ve velkoměstě? Pak se vypplatí vyrazit do Singapore. Ať už využijete služeb Singapore Airlines anebo jakékoli jiné letecké společnosti, budete mít jistotu, že dorazíte do města, které je v podstatě fajn. Nebo není? Tvrzení hovořící o tom, že se jedná o fine city je možné vyložit totiž hned dvěma protichůdnými výklady. Podívejme se na ně tedy podrobněji a upozorněme hlavně na všudypřítomné zákazy, které při pobytu zde stoprocentně potkáte.

Město plné zákazů?

O tom, že je Singapore docela fajn město, se přesvědčíte jak v mnohých obchodech, tak i při pohledu na skutečně architektonicky poutavé budovy. Pravda je ovšem taková, že vše do značné míry kazí příkazy všemožného charakteru. Setkat se tady skutečně dá se spoustou nejrůznějších nařízení, která jsou mnohdy až absurdní. O některých z nich se přesvědčíme sami společně v následujících řádcích tohoto článku.

Singapore

Cedule na každém kroku

Poměrně nepříjemné jsou již jen všudypřítomné cedule. Začít bychom u nich mohli například se zákazem kouřením, s nímž většina lidí samozřejmě souhlasí. Nebudete si moci ale ani odplivnout přímo na ulici či náměstí, což již není nijak tradiční záležitostí. Neměli byste si ani do metra nosit durian, což je velmi páchnoucí druh ovoce. Učiníte-li tak, dočkáte se velkých problémů. Vláda v Singapuru si zkrátka myslí, že zorganizuje život každému člověku, který na území tohoto velkoměsta dorazí.

Absurdní příkazy

Některé příkazy a upozornění hraničí až s absurditou. Jmenovat bychom mohli například upozornění hovořící o tom, že v případě, že vám bude v metru zle, měli byste vyhledat doktora. Dále bychom neměli zapomenout ani na zákaz močení v prostoru výtahu anebo zdržování se pod velkými větvemi stromů, jež se mohou pochopitelně uvolnit a způsobit člověku nepříjemná zranění.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *