Jak chránit klima, ušetřit a být šťastnější. Co by poradila kampaň Act for Planet vám?

Šetření energiemi je dnes velmi diskutovaným tématem. Někdy však mohou k úspoře vést i i docela malé kroky. A právě na to poukazuje kampaň Act for Planet. Ta si pokládá důležitou otázku: Jak chránit klima, ušetřit a být šťastnější?

Důležité je, že tato kampaň sbírala zejména praktické tipy. Cílila přitom především na mladé lidi. A proč právě na ně? Vysoká míra stresu související s nejistou budoucností v důsledku změny klimatu, jsou obavy, se kterými se musí popasovat prakticky každý, včetně mladé generace.

Kampaň Act for Planet

A právě oni si často připadají ztracení v tom, jak se na současné výzvy adaptovat. A proto organizace Člověk v tísni proto vytvořila mezinárodní kampaň s názvem Act for Planet. Během několika měsíců, po které běžela, přinesla praktické rady, jak v každodenním životě přispět k ochraně klimatu, být šťastnější, a přitom šetřit své peněženky.

Foto: Pixabay

„Máme radost, že se kampani podařilo propojit zástupce mladé generace napříč zeměmi a nabídnout jim praktické možnosti a jednoduché každodenní změny, které víme, že efektivně přispívají k ochraně klimatu a zároveň šetří naše peněženky,“ vysvětluje Kateřina Gabrielová, vedoucí komunikace z organizace Člověka v tísni.

Co si z kampaně vzít pro běžný život

Hlavním cílem bylo nabídnout jednoduché změny, které můžete zařadit do svého životního stylu. Mnohdy opravdu stačí jen drobné změny – například snížit topení o pár stupňů, místo letadla odjet na dovolenou občas vlakem, snížit spotřebu masa. Kampaň tak radila změnit dodavatele elektřiny (což bychom ovšem za současné situace spíše nedoporučovali) anebo se více zabývat tím, koho volím.

Součástí kampaně byl i mezinárodní live stream, na kterém sdíleli své zkušenosti a tipy influenceři ze zúčastněných zemí. Jaké tipy byste si z kampaně Act for Planet vybrali vy?

Zdroj: Jak chránit klima, ušetřit a být šťastnější? Praktické tipy mladým lidem, jak pomoci planetě, přinesla kampaň Act for Planet společnosti Člověk v tísni | Protext – PR služby ČTK , https://www.protext.cz/zprava.php?id=41039

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.