Tato evropská města vypadají v zimě překrásně

Vánoční město

Cestujete po Evropě v zimě? Čekají vás dech-beroucí pohledy a mnohdy i pohádkové výjevy. Stačí jen vědět, kam se vydat. Vybrali jsme 7 evropských měst, která v zimě září opravdu více než v letních měsících. A vy je určitě oceníte!

Tallinn (Estonsko)

Tento přístav na břehu Baltského moře vás skutečně přenese do středověkých kulis, protože přibližně dvě třetiny budov v nejzajímavější části Vanalinn (Starobylé město) si zachovaly svou podobu. V rámci Vánoc bezpochyby navštivte vánoční trhy na Raekoja Plats a vyzkoušejte estonské speciality. Protáhněte si nohy v bruslařské dráze na ulici Harju přímo v centru a odpočiňte si v kavárně, jako je Chocolaterie Pierre, Bogabott nebo Kehrwjeder. Pokud se chystáte zůstat více dní, vyzkoušejte projížďky na saních tažených husky, saunu se skokem do mrazivé vody a návštěvu zamrzlého vodopádu Jägala, kde vás během dvouhodinové návštěvy čeká zimní výlet.

Luzern (Švýcarsko)

Kontrast dvou zasněžených hor Pilatus a Rigi a Luzernského jezera, na kterém leží švýcarské město Luzern, vás ohromí. Kroky vaší zimní procházky povedou přes Kapličkový dřevěný most, měřící 170 m. Oceníte také pohled na budovy starého města, barevné a krásné zároveň. Nebo vystoupejte na zámek Gütsch.

Salcburg (Rakousko)

Salzburg
Salzburg, Foto: Becks, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Salzburg

Projděte se chladnými uličkami, kterými se před více než 250 lety procházel sám Mozart, a případně navštivte jeho rodiště. Vychutnejte si teplé klima chladných dnů, dejte si punč, ochutnejte voňavý tyrolský špek, zakousněte se do pražených kaštanů, marcipánu nebo Mozartových koulí. Návštěvou Salzburger Adventsingen, což je vánoční vystoupení dětí v souboru se zpěvem, můžete podpořit zdejší společnost.

Mnichov (Německo)

Pokud se chystáte do Mnichova v období mrazivých měsíců, budete si to zde pochvalovat. Je bezchybný a nepochybně potvrzuje pověst německých měst, která jsou v zimě doslova okouzlující! Pro případ, že oceníte zasněžené centrum, připojte se k dalším místním obyvatelům a vyzkoušíte si curling přímo na zamrzlém kanálu před zámkem Nymphenburg. Chladné dny lákají také k návštěvě okolních krytých bazénů a saun a potěší vás i Müllerovy lázně. Uprostřed adventu budete moci v rámci rozšíření běžných trhů vyzkoušet také lanovku, která vás proveze po památkách, nabídne svařené víno, dětský punč a koledy.

Budapešť (Maďarsko)

Co oceníte v zimě v Budapešti? Kromě klasické procházky po nejkrásnější ulici Vaci, která vás zavede na tradiční vánoční trh před baziliku svatého Štěpána, s horkou medovinou a pečenými kaštany v ruce, si budete moci vyzkoušet bruslení na městském zimním stadionu se zářivou scenérií hradu Vajdahunyad. Sílící zimu budete moci zahnat v četných lázních v okolí, ale my doporučujeme Veli Bej, tureckou sprchu, která je menší, ale nabízí více intimnější prostředí.

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestujme.cz

Náhledové foto: Pixabay