Během zimy je cestování mnohdy omezeno. Co používají milovníci túr k zahnání stresu?

Turist

Během zimy je cestování mnohdy omezeno a málokdo ví, jak ho nahradit. Pokud se ovšem nemůžete vydávat do přírody nebo za kulturou tak často, jak byste chtěli, najděte si jiný způsob, jak odplavit stres.

Pomoci vám v tom mohou ty správné pokojové rostliny. A po jakých druzích sáhnout?

Léčivá aloe jako pokojovka

Nejčastěji se v našich domovech objevuje aloe pravá (Aloe vera, syn. Aloe barbadensis) nebo aloe stromovitá (Aloe arborescens). Všechny druhy aloe však při pěstování vyžadují hodně světla (přibližně 6 až 7 hodin nepřímého slunečního záření denně) a teplotní rozmezí mezi 12 a 27 °C. Nemají rády přemokření, proto vždy před dalším zavlažováním počkejte, až půda zcela vyschne. V zimě je tedy můžete zalévat jen každé 2 až 3 týdny.

turista

Foto: Pixabay

Vše samozřejmě závisí na vlhkosti a teplotě ve vaší domácnosti. A jaký vliv má přítomnost aloe na naši psychiku? Působí prý proti tomu, aby se člověk úplně uzavřel do sebe. Podporuje kreativitu, zlepšuje náladu a pomůže i proti začínajícím depresím. Neustále se v domácnosti nebo v kanceláři hádáte? Aloe by vám od toho měla pomoci. Její listy navíc mají léčivé vlastnosti při nejrůznějších poraněních kůže, vnitřně působí na zažívání a imunitu.

Pokojová růže působí proti agresi

Růže (Rosa) obvykle pěstujeme venku. Ovšem dařit se jim bude i na parapetu. Má to však svá pravidla. Tyto drobné pokojové rostlinky s výškou většinou mezi 25 až 30 cm totiž vyžadují pravidelnou zálivku, ale zároveň nesnáší přemokření. Potřebují také doplňování živin a ochranu proti škůdcům, kteří je často trápí, ale pohled na nádherně kvetoucí a mnohdy i vonící růži za tu námahu rozhodně stojí.

Zdroj: https://www.magazinzahrada.cz/bylinky-ktere-ulevuji-od-stresu/, https://www.higarden.cz/blog/stres-skodi-i-rostlinam-aneb-abioticke-stresy-rostlin/, https://nadeje-byliny.eu/content/42-stresy-a-deprese-recepty

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.