Jak na adventní Vídeň bez cestovky

Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Vždyť do Vídně je z ČR ideální vlakové spojení a samotné město je na orientaci opravdu jednoduché. Navíc v dnešní době, kdy si šikovné mapy můžete stáhnout do mobilu, se tu snadno zorientuje i ten největší cestovatelský negramot.

Hlavní nádraží a vídeňské adventní trhy od sebe dělí asi půlhodinka chůze. To ovšem v případě, že zamíříte přímo sem a nebudete nikde odbočovat. Ovšem my malé zacházky naopak doporučujeme. A kam se podívat?

Adventní Vídeň nabízí spoustu zajímavostí

Samozřejmě vás nebudeme vláčet nikam na druhý konec města. Ale například kostel sv. Štěpána na Stephanplatz nebo kostel sv. Karla Boromejského za návštěvu stojí. Ten první vás potěší křivolakými okolními uličkami, kde najdete množství restaurací i fast-food stánků (pozor, jídlo je ve Vídni poměrně drahé), v okolí kostela sv. Karla Boromejského se to zase jen hemží stánky s punčem. Jen pozor, dopoledne jich bývá otevřeno jen málo.

A kam dál? Určitě do Císařské klenotnice. Vstupné 12 euro za tu nádheru určitě stojí. Uvnitř totiž najdete mnohé poklady Habsburků a můžete si spolu s nimi zavzpomínat i na českou historii. Návštěvu jiných muzeí nedoporučujeme. Stihli byste si totiž z jejich exponátů prohlédnout opravdu jen málo. Na to je lepší si vyhradit samostatný výlet.

Kam za adventními trhy

Samozřejmě k Rathausu, kde se kromě vídeňské radnice tyčí právě i nejvíce stánků. Nedejte se odradit drahým punčem – je v něm započítána i vratná záloha na hrneček. Punč si však nekupujte, nejste-li vybaveni dobrými rukavicemi, prsty totiž ve zdejších mrazech rychle zkřehnou.

Toulání mezi nádherně nasvícenými stánky je časově neomezeno. Jen pamatujte na to, že pěšky je to odtud zpátky na hlavní nádraží asi půl hodiny. Ovšem můžete se svézt i metrem. Stačí si pohlídat směr Westbahnhof a zastávku Volkstheatre, odkud dojdete na nádraží ze pouhých pět minut.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.