camera-2598507_640

Jak na výběr fotoaparátu na cesty

Pokud cestujete často a rádi, určitě vám navštívená místa začnou po čase tak nějak splývat. Uchovat si všechny vzpomínky na krásná místa v hlavě opravdu není možné a proto s sebou určitě vozíte také fotoaparát, abyste si zdokumentovali všechno, na co nikdy nechcete zapomenout. Jak ovšem kvalitní fotoaparát na cesty vybrat a nestačí nakonec opravdu jen ten chytrý telefon? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Druhy digitálních fotoaparátů, které známe

  • zrcadlovky – zrcátko a hranol promítají obraz do hledáčku, objektiv se dá měnit
  • kompakty – fotoaparáty bez možnosti výměny objektivu
  • bezzrcadlovky – něco mezi výše zmíněnými typy

Do zrcadlovky se vyplatí investovat peníze, pokud chcete fotit opravdu kvalitní záběry a navíc potřebuje okamžitou odezvu. Většinou si však za tuto techniku musíte připlatit a pokud na trhu naleznete levnější variantu, z hlediska kvality s ní spokojeni určitě nebudete.

Bezzrcadlovky jsou v posledních letech hojně vyhledávané profesionály i naprostými amatéry, jelikož kvalitativně se zrcadlovkám dokáží vyrovnat a navíc vás nestojí tolik peněz. Jsou také podstatě lehčí na přenos.

Absolutně nejlevnější variantou na trhu jsou pak bezpochyby kompakty a pokud důkladně zapátráte, určitě naleznete produkt se skvělým poměrem mezi cenou a kvalitou. Co do velikosti se vejdou i do kapsy, takže je můžete mít neustále po ruce. Jasně, výsledný počin se se zrcadlovkami srovnávat úplně nedá, nicméně pro hobby focení bohatě postačí.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Technologie jde kupředu, ani s mobilem se neztratíte

V dnešní době chytrých, dotykových telefonů se jakákoli investice do fotoaparátu zdá jako naprostá zbytečnost, pokud se touto činností nezabýváte profesionálně. Dokonce i lidé, kteří se živí zaznamenáváním svého života na sociálních sítích, využívají přístroje, které původně sloužily především ke komunikaci s přáteli a rodinou.

Levné mobilní telefony s nízkým rozlišením vám krásnou fotku nevykouzlí, jestli ovšem investujete o pár tisíc více, pro soukromé účely i sdílení s lidmi službu udělají. Navíc existuje velké množství programů na úpravu fotek, díky čemuž výsledek ještě vylepšíte.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *