Kufry

Jak se efektivně sbalit na dovolenou?

Toto letní období je plné dovolených, zájezdů, ale taky nekonečného balení a následného vybalování věcí. V dnešním článku se dozvíte pár tipů, jak se efektivně sbalit na dovolenou ať už jedete autem nebo letíte letadlem.

Udělejte si seznam

Nejprve si udělejte seznam věcí na dovolenou, které budete s sebou potřebovat. Věci samozřejmě volte podle toho, kam jedete, jestli k moři, na hory apod. Při skládání věcí do kufru nebo tašky si pak postupně věci budete odškrtávat a nemůže se vám stát, že byste na něco zapomněli. Avšak ještě před tím, než budete dávat věci do kufru, si je ze skříní a poliček vyskládejte na postel. Je to dobré pro lepší přehlednost. Zároveň si tak budete moci, udělat obrázek o tom kolik toho máte. Při dávání věcí do kufru, myslete na to, že těžké věci by měl být naspodu, aby ty lehčí neumačkaly.

Příruční zavazadlo

Oblečení, které by zabralo v kufru hodně místa, si pokud možno oblečte na sebe. A to i takové oblečení jako jsou košile, které by se v tašce či kufru více pomačkaly. Ženy samozřejmě mají tendenci brát více věci, které by se mohly hodit. V případě oblečení však volte méně a více kombinujte. Pokud jedete autem, je jasné, že si věcí můžete vzít více než, když jste limitování váhou zavazadla v letadle. Nezapomeňte však na to, že kromě kufru si můžete vzít příruční zavazadlo do letadla. Do něj si dejte ty nejdůležitější věci, jako jsou doklady, léky, drobná kosmetika atd. V případě, že by se vaše hlavní zavazadlo ztratilo, budete mít vaše nejdůležitější věci bezpečně u sebe.

Ručník na vrch

Ve chvíli, kdy budete mít všechny položky v seznamu odškrtané a dané v kufru, dejte na vrch všeho ručník a zavřete. Až totiž v místě destinace na pokoji po dlouhé a náročné cestě kufr otevřete, věci budou na svém místě, tak jak jste je naskládali. Ručník totiž vše zafixuje a vy se tak při vybalování nezhrozíte, že je všechno zpřeházené a nemůžete nic najít.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.