Madrid

Letní dovolená v Evropě III. Díl

Ve třetím díle o netypických místech v Evropě zajímavých pro letní dovolenou, se dnes vydáme například do vnitrozemí Německa, Španělska nebo k městu Ochrid.

Ve vnitrozemí Německa

Schwarzwald je nejvyšším vnitrozemským pohořím Německa. Krajina je tady dost podobná té naší Krkonošské.  Tuto oblast si můžete projít pěšky nebo projet na kole. Pro dobrodružnější a odvážnější povahy jsou k dispozici vodní sporty na jezeře nebo například paragliding. Nejatraktivnější oblastí této krajiny je prý území okolo jezera Titisee a stejnojmenné letovisko. Nedaleko od tohoto letoviska se tyčí také nejvyšší hora Schwarzwaldu a to Feldberg s nadmořskou výškou 1493 metrů. K dalším výletním cílů, kam určitě musíte zavítat, je pramen Dunaje.

Španělsko

Místo klasické návštěvy Barcelony či Costa del Sol, zavítejte do vnitrozemí Španělska a do Madridu. Z Madridu si můžete udělat takový výchozí bod a projezdit odtud celé vnitrozemí. Prohlédněte si samozřejmě také samotný Madrid. Určitě zavítejte do proslulých galerií, Muzea Prado nebo královský palác. Co se týká významných památek v okolí, je jich mnoho, ale mezi ty, které stihnete prozkoumat za jeden den, patří například, zámek El Escorial, zámek v Aranjuezu a také třeba univerzitní město Alcalá de Henáres. Všechny tyto tři zmíněné lokality dokonce najdete i na seznamu světového dědictví UNESCO.

Ztracený kout

Ochridské jezero je dnes spíše neznámým místem Evropy. Nachází se na pomezí Řecka, Albánie a Makedonie. Toto místo nabízí především nádhernou přírodu, úžasné památky s odkazem k českým reáliím a to k nástupcům svatého Cyrila a Metoděje. Orchridské jezero je v letních měsících krásně vyhřáté, a tak dává možnost koupání nebo třeba sufingu.  V okolí můžete zavítat do některého z pravoslavných klášterů nebo do města Ochrid. Samotné město Ochrid je téměř jedinou lokalitou s přijatelnou turistickou infrastrukturou v Makedonii.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.