Cestování

Levné cestování: Jak ušetřit na toulkách po tuzemsku i v zahraničí

Milujete cestování, anebo jen občas vyrážíte na dovolenou? Ať už tak nebo tak, v každém případě se vyplatí najít si cestu k maximální úspoře. Alternativ, jak ušetřit peníze, je poměrně hodně. O které se jedná? To se dozvíte v následujících řádcích.

Rozhodněte se, jak budete cestovat

V první řadě je nezbytné zvolit cestovní prostředek, jehož prostřednictvím budete brázdit naši zemi, případně zahraničí. Optimální volbou pro delší cesty je letadlo. Poměrně levné cestování zajistí také vlastní automobil. Jen se musíte vyhnout zemím s vysokými poplatky za dálnice. Těch se částečně vyvarujete při jízdě dálkovými autobusy cestovních kanceláří. Poplatky jsou ovšem zaúčtovány již v ceně konkrétního pobytu.

Letenky a jízdenky si rezervujte s předstihem

Jste zvyklí přijít na letiště či autobusové nádraží a zabookovat si letenky nebo lístky na poslední chvíli. I tady se vyplatí řešit všechno s předstihem. Při porovnání jednotlivých dopravců se také můžete dostat na velmi solidní ceny. Jenom je třeba dát si tu práci a vše pečlivě srovnat.

Cestovní pojištění: Nutnost, na níž lze ušetřit

Jezdit především do zahraničí pouze se základním cestovním pojištěním by představovalo příliš velký risk. Myslet je třeba na co nejvyšší krytí pojistných událostí. Přibalte si na cestu i pojištění vztahující se ke škodám, které nechtěně můžete způsobit vy, popřípadě člen vaší rodiny. Každá pojišťovna má sazby nastavené jinak a stojí za to si je srovnat. Stejně tak byste měli brát ohled na rozsah asistenčních služeb i přítomnost delegátů či poboček v zahraničí.

Levné ubytování

Potřebujete nezbytně čtyřhvězdičkový komfort, anebo vám postačí stylový pension s polopenzí? Poměrně obligátní otázka. Dnes není problém při porovnání ubytování najít takové, které bude za pakatel, a to i v případě plné penze nebo all inclusive.

Obstarejte si turistický pas

Pokuste se najít také turistické pasy, jež vám zajistí velké slevy při vstupech do historických památek, vodních parků a jiných atraktivních lokalit.

A co dalšího lze podniknout?

Existuje ještě spousta zajímavých možností k úspoře, jsou jimi například:

–          obstarání si cestovního průvodce,

–          nainstalování si příslušné aplikace do mobilu,

–          naučení se jazyka, případně přítomnost překladače,

–          zajištění mobilního připojení k internetu,

–          vyhledání ostatních slev na internetu.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *