Tyrolsko

Letní dovolená v Evropě II.díl

Druhý díl o tipech na netypickou letní dovolenou v Evropě bude nyní ve znamení horských výšin a ne příliš známých koutů Evropy.

K východnímu Tyrolsku

V nejzápadnější části Rakouska za hřebeny Vysokých Taur a otevírající se směrem na Itálii, spatříte  východní Tyrolsko. Tento region nabízí ohromné scenerie navíc s nejvyšší horou Rakouska Grossglockner. Na své tady přijdou opravdu všichni milovníci vysokohorské turistiky, východní Tyrolsko je odstupňované dle obtížnosti. První obtížností je  Deferggental. Vyznačuje se bočním údolím lemovaným třítisícovkami, ale tohoto hřebenu dosáhnete i bez větších zkušeností avšak bez lanovky.  Druhou obtížnost zastává Gross Venediger, jakožto čtvrtá nejvyšší hora Rakouska s 3662 metry nad mořem, je poměrně snadným cílem.  Nejvyšším bodem bude samozřejmě Grosglockner, pro výstup na samotný vrchol je však nutné mít zkušenosti, čím více tím lépe.

Nepoznaný kout Evropy Bělorusko

Bělorusko patří k těm méně poznaným koutům Evropy. Od letošního roku však nemusí mít občané EU vízum do této země, takže cesta je sem zase o něco snazší než dřív. Vyrazit můžete do metropole Minsk se stalinskou architekturou, která je postavena z opravdu kvalitních materiálů. Dále určitě zavítejte na opravené zámky Mir nebo Nesviž. Také do Bělověžského pralesa. Návštěvu Běloruska musíte však zvládnout do 5 dní, delší pobyt totiž není povolen.  Povinností také je cestovat do Běloruska letadlem a až namístě cestovat autobusy.

Nekrásnější krajina Irska

Tou nejkrásnější krajinou v Irsku je jihozápadní Irsko, konkrétně poloostrovy Dingle a Iveragh. Tyto poloostrovy se pyšní díky dešťům šťavnatými, čerstvými loukami a pastvinami a nad kterými se tyčí drsné hory. Vše je ještě olemováno pobřežím od divokého Atlantiku.  Na oba poloostrovy se dostanete letecky přes Dublin a odtud je možné vlakem i autobusem do Killarney, což je takové východiště obou poloostrovů. Oproti Bělorusku zde můžete strávit i více jak 5 dní, zaleží jen na vás, jak dlouho budete Dingle i Iveragh projíždět.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.