Hawaii

Kde najít cestopis na Hawaii

Už jste byli na Havaji? Ještě ne? Pak určitě stojí za to vyrazit na tyto krásné ostrovy ověnčené nejrůznějšími tradicemi spjatými nejen se zdejšími známými květinovými věnci a tancem. My vám v následujících řádcích zprostředkujeme spousty zajímavých informací, které se právě Hawaii jakkoli dotýkají. Samozřejmě doporučíme i autentický cestopis, jenž vás seznámí se zvyky v této krásné zemi mnohem podrobněji a získáte i tolik potřebnou autenticitu.

Hawaii

Hawaii se představuje

V češtině máme i ekvivalent k cizímu výrazu Hawaii v podobě slova Havaj. Oficiálně se jedná o jeden ze států USA. Nachází se v Tichém oceánu, konkrétně je přiřazován k západním regionům Spojených států amerických. Od těch je Havaj vzdálena přibližně nějakých 3200 kilometrů. Považována je právem za nejjižnější stát Spojených států amerických. Hlavním městem Havaje je Honolulu. Mnohé tradiční zvyky a obřady, jako je třeba svatba na Hawaii, se ale vyplatí vidět spíše na periferii. Honolulu už má přece jenom nádech většího města. Žije zde 350 000 lidí.

Několik zajímavostí o Havaji

Mezi takové nejznámější zajímavosti patří především fakt, že patronem Havaje se stal svatý Jozef de Veuster. Sochy tohoto bojovníka proti malomocenství stojí v nadživotní velikosti přímo před vládou v hlavním městě Havaje. Pokud chcete navštívit zajímavá místa, vsaďte například na Kauai. Tato zajímavá panenská oblast stojí za zhlédnutí. Co se týká silniční sítě, existují zde dálnice H1 až H4. Na vlajce Havaje najdete i symbol Spojeného království.

Hawaii

Přečíst cestopis se určitě vyplatí

Pokud vyrážíte na Havaj, můžete se podívat po oficiálních informacích na fernetu. Výborný je ale především autentický cestopis Hawaii. Na bajerovi.cz najdete velké množství informací přímo z konkrétních destinací nacházejících se na Havaji. Podívat se tady ale můžete i na mnohé jiné cestopisy.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *