Jak se opravdu teple obléct na zimní výlety do přírody

Výlety do zimní přírody jsou nádhernou podívanou, která se nedá srovnávat s letními měsíci. Zasněžené krajina má pohádkové kouzlo a jakýsi punc nevinnosti. Pokud to ale chcete zažít, budete se muset smířit s mrazivým počasím. Ale jak se říká, neexistuje špatné počastí, jen nevhodné oblečení. Takže stačí vědět, jak se na takový zimní výlet obléknout a užijete si to včetně teplotního komfortu.

Vrstvy jsou základ

Naprostým základem je vrstvení. A nejedná se tentokrát o módní vrstvení za účelem dosažení nového outfitu. Efekt je ryze praktický a v konečném výsledku na vzhled ani tolik nezáleží, protože většina vrstev nebude vidět. První vrstvou je kvalitní termoprádlo, které vás udrží v teple a v suchu díky absorpci přebytečné vody. Následuje běžné tričko ideálně z bavlny a potom můžete přidat jednu či dvě mikiny nebo svetry podle toho, jak velká je zima. Vrchní vrstvou je kvalitní zimní bunda.

Vsaďte na moderní materiály

Pro maximální komfort je dobré využít moderních materiálů. To v praxi znamená například obuv či bundu s gore tex vrstvou. Samozřejmostí by měla být dostatečná výplň či hřejivá podšívka, která se postará o další tepelnou izolaci. Z pohledu uchování tepla však velmi dobře funguje i přírodní klasika, jako jsou například kožené boty.

Foto: Pixabay

Nezapomeňte na ochranu před deštěm a větrem

Během zimy spíše sněží než prší, ale i tady je potřeba dbát na impregnaci. Vhodným přípravkem důkladně ošetřete svrchní vrstvy oblečení ideálně na začátku každé sezóny. Nezapomeňte také na boty. Pro kožené materiály přidejte pečující přípravek a ochrannou vrstvu, čímž podpoříte životnost i funkční vlastnosti.

Čepice, rukavice a šála jako povinná součást výbavy

Aby byla zimní výbava kompletní, budete potřebovat také čepici, šálu a rukavice. Možná budete vypadat jako zakuklenec a nepůjde o nejvíce stylové oblečení, ale za výsledný příjemný pocit v teple si jistě poděkujete.

Zdroj: https://www.blackhilloutdoor.com/a/what-to-wear-for-winter-hiking

Náhledové foto: Pixabay