Dietní svačinky na cesty, které vám dodají energii a přitom po nich nepřiberete

cestovatelka

Obzvlášť na začátku nového roku si snad každý z nás dává novoroční předsevzetí, díky kterému se snažíme udržet fit a ve štíhlé linii. Ve večerních hodinách u televize však není jednoduché udržet své chutě na uzdě a nesáhnout po smažených brambůrkách nebo jiných nezdravých chuťovkách. Ovšem stejně je to i ve chvíli, kdy si balíte jídlo s sebou na cesty. Proto pro vás máme tři chutné tipy, díky kterým udržíte svou postavu štíhlou.

Mlsání může být i zdravé a méně kalorické

Naše tipy, které si můžete níže přečíst, jsou svými hodnotami pod hranicí 100 kalorií. Díky tomu si můžete být jisti, že svým mlsáním neporušíte svou dietu ani předsevzetí o zdravém a vyváženém jídelníčku. Které potraviny to jsou?

  • sýr
  • borůvky či brusinky
  • mandle
  • popcorn
  • smoothie

Mezi chutné a zdravé mlsání patří rozhodně i kousky sýra. Věříme, že vaše mlsné choutky zažene a uspokojí. Výborným tipem je také rozehřátý plátkový sýr (musí mít alespoň 30 % tuku) v troubě, který poté ztvrdne. Díky tomu získáte skvělé sýrové chipsy.

Foto: Pixabay

Borůvky jsou dietní, ale také velmi zdravé

To, že jsou bobuloviny a lesní plody prospěšné pro naše zdraví, je známým faktem už z dob našich prababiček. Borůvky jsou velmi chutné a sladké mlsání, kterým zaženete velmi snadno chuť na sladké. Tyto modré až fialové bobule jsou také bohaté na antioxidanty i vitamin C, a tak podpoříte i své zdraví.

Mlsání bez výčitek je snadné. Co takhle správné ořechy?

Další velmi zdravé mlsání, díky kterému ani nemusíte mít výčitky, jsou ořechy. Zejména mandle jsou bohaté na rostlinné bílkoviny a vitamin E. Díky proteinu vás mandle zasytí na delší dobu a s pomocí vitaminu E doplníte svou imunitu o zdroj důležitých antioxidantů.

Naším posledním tipem, díky kterému můžete zdravě mlsat, je popcorn. Tato vzduchem nadýchaná pochoutka vám zažene chuť na jiné, méně zdravé pochutiny, navíc také doplníte potřebnou vlákninu bez přebytečného tuku.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.fitness007.cz/blog/jak-si-vypocitat-makroziviny-a-nastavit-jidelnicek-kde-a-jak-zacit-jak-pocitat-kalorie/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.