let1

Jak se vyhnout nepříjemné ztrátě zavazadel na letišti?

Každý rok přepraví letecké společnosti po celém světě více než 3 miliardy zavazadel. Odhadem se však okolo 25 milionů během nezbytného kolotoče na letišti někde ztratí, a více než půl milionu z nich není nikdy nalezeno.

A jak si nevytáhnout černého Petra? Všechno samozřejmě ovlivnit nemůžete, přesto je možné riziko ztráty zavazadla minimalizovat díky několika šikovným tipům.

Nespoléhejte se na přilepené štítky

Cedulka s osobními údaji se jeví jako dobrý nápad, ovšem jen do té doby, než se odlepí nebo upadne. Vložte proto stejné údaje včetně informací o trase vaší cesty i do vnější kapsy kufru, případně i dovnitř. Nikdy nevíte…

Odstraňte všechny předchozí nálepky

Cestuje s vámi vaše zavazadlo po letištích často? Pak se může určitě pyšnit mnoha štítkovými suvenýry. Ano, neměly by sice pod skenery fungovat, přesto se občas chybička vloudí. Raději se jich proto zbavte.

Důležité detaily

Víte, jaký je nejčastější důvod ztráty zavazadel? Pád z přepravníkového pásu! Přispět k tomu mohou volná ucha batohů, přezky apod. Vše tedy před naložení do letadla pečlivě zajistěte. Proč vycházet nehodám vstříc, když to není třeba?

Hlavně výrazně

Má váš kufr zajímavou barvu či dekor? Pak gratulujeme. Případný zaměstnanec ztrát a nálezů ho nejspíš ve skladu snadno nalezne. Tuctový černý kufr se však hledá o poznání hůře. Využijte nejrůznějších barevných přebalů nebo nápaditých detailů. Ale pozor, nesázejte na červenou stuhu na rukojeti. To totiž napadlo už spoustu lidí před vámi. Bohužel…

Fotka pro všechny případy

Jestliže opravdu dojde k nejhoršímu, vyhnete se pracnému popisování u přepážky jednoduše tím, že své zavazadlo včas vyfotografujete. Jeden obrázek totiž vydá za tisíc slov a v případě kufrů to platí dvojnásob. Zvýšíte tak šanci, že se se svou batožinou v cílové destinaci bez potíží shledáte.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *