Mallorca – to nejsou jen květiny a rozpálené pláže

Teplé moře a nádherné pláže jsou nepochybnou výhodou tohoto španělského ostrova. Ovšem Mallorca, to jsou také vrcholky hor, tvořící dokonalou harmonii s půvabnými zálivy azurové vody. A nesmíme zapomenout ani na fascinující jeskyně nebo jedinečné historické památky.

Vyjmenovat všechny unikátnosti, které Mallorca svým nadšeným obdivovatelům nabízí, byl skutečně běh na dlouho trať. Tak si pojďme představit alespoň ty skutečně NEJ.

Cuevas del Drach (Dračí jeskyně)

Jen patnáct minut pěšky od města Porto Cristo se vám otevře zcela nový svět. Jmenuje se Dračí jeskyně. Krápníková výzdoba vám vezme dech a to tím spíše, když ji budete obdivovat na lodičkách, plujících po podzemní laguně. A na své si přijdou i milovníci klasické hudby – každá vyjížďka totiž končí zhasnutými světly a nádhernými tóny některé ze známých skladeb vážné hudby.

mal2

Palma de Mallorca a katedrála La Seu

Hledáte nejkrásnější stavbu na Mallorce? Pak jste tady správně. Katedrála La Seu alias Katedrála Panny Marie vypadá zvenčí spíše jako hrad. Je postavena v gotickém stylu, a to ve 13. století. Uvnitř váš čekají fantastické vitráže nebo jedinečný obří lustr, symbolizující trnovou korunu, z dílny Antoni Gaudího.

Za jedinečnou atmosférou do Valldemossy

Valldemossa je druhé nejnavštěvovanější město na Mallorce. Hlavní atrakcí je kartuziánský klášter, v němž přebýval Frederic Chopin (v srpnu se zde koná hudební festival Chopin de Valldemossa). Minout nesmíte ani galerii současného umění s díly Pabla Picassa. A pokud chcete nasát trochu původní atmosféry, zamiřte do křivolakých uliček starého města. Snadno se v nich ztratíte nebo objevíte ten nejzajímavější stánek s autentickými místními suvenýry.

Paseo Maritimo – to nesmíte minout

Ano, tak se jmenuje ona slavná přímořská promenáda s palmami, táhnoucí se podél pobřeží Palma de Mallorca. Centrum nočního života na ostrově i hlavní hrdinka mnoha známých filmů. Pokud si tu nevyrazíte alespoň na jednu večerní procházku, jako byste na Mallorce ani nebyli!

siffera@centrum.cz'

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *