Jak si zabalit kufr na dovolenou

Prázdný kufr

Kdo by neznal ten nepříjemný pocit, když se musíte sbalit. V případě, že nejste ve stresu, jste buď robot, nebo cestujete s malým příručním zavazadlem a nepotřebuje téměř nic. Před výletem jsme výjimečně úzkostní a je to proto, že se neumíme sbalit.

Jak se úspěšně a jednoduše sbalit — Takhle ne…

1. Srolujte si oblečení

Rolování může být úžasný způsob, jak ušetřit místo v tašce, a budete mít jistotu, že se vám věci nepomačkají a zůstanou přijatelně upravené.

2. Využijte obaly s vakuem

Vakuové kompresní pytle jsou nezbytné při balení objemných věcí, jako jsou kabáty, dětské šaty a lůžkoviny. Tento způsob lisování vám ušetří několik míst. Anebo do nich vložte špinavé oblečení.

Odlet - kufr
Foto: Pixabay

3. Princip pyramidy

Boty umístěte do spodu tašky tak, že je uspořádáte po stranách. Jako další zabalte objemnější šaty. Ostatní věci a šaty, které mají tendenci se pomačkat, dejte nejlépe na sebe. Kosmetické přípravky, ozdoby a křehké věci dejte naposled.

4. Deštník? Ne!

Jestli máte doma deštníky, tak já mám jednu obrovskou radu! Nechte je doma a vezměte si nepromokavé pláštěnky.

5. Využijte cestovní balení

Kupte si cestovní balení kosmetických přípravků, je malé a snadno balitelné. V případě, že za to nepotřebujete utrácet peníze, kupte si malé cestovní lahvičky, do kterých můžete nalít dostatečné množství tekutin.

6. Drobnosti

Pokud jde o drobnosti, jako jsou paměťové karty, USB, kapesníky, kancelářské sponky, legíny, ponožky, stíny a brýle, uložte je do bot, korekčních balíčků nebo kapes tašky.

7. Neberte si příliš mnoho léků

Nemá smysl brát si s sebou celou lékárnu. Noste s sebou jen to nejnutnější pro případ krize. A v případě, že potřebujete, aby roztoky byly bezpečně na dosah, zabalte je do plastových obalů a uložte je do zabalených bot.

8. Vezměte si cenné věci

Věci jako pouzdro na kameru, fén nebo příručku — ty by měly být doma. Neberte si s sebou zbytečné věci, které vám budou překážet. V případě, že máte pocit, že byste si měli vzít fén, záleží na hotelu, téměř všechny mají fén. Totéž platí pro boty na pobřeží, brýle na skákání, opalovací krém, dětské hračky a slaměné čepice — všechny tyto věci se dají koupit na místě.

Na závěr několik cenných doporučení, jak balit

  • Chraňte nabíječky a sluchátka před zamotáním tím, že je omotáte kolem předmětu.
  • Máte nějaké skleněné věci a jste ve stresu z jejich rozbití? Zabalte je samostatně do ponožek a vložte do bot.
  • Boty vložte do sprchové čepice — zabráníte ušpinění šatů od bot.
  • Ponožky vložte do podprsenky
  • Odšroubujte uzávěr šampónu, nasaďte na krk plastový obal a zašroubujte ho zpět. V případě, že se uzávěr po krátké době uvolní, se tekutina nedostane ven.

Zdroje info: kufra-zavazadla.eu, cksen.cz

Náhledové foto: Pixabay