Jak ušetřit při cestování po světě

Kufr

Cestování po světě nemusí být tak drahé, jak se může na první pohled zdát. Existuje celá řada možností, jak ušetřit a jak platit za ty stejné věci méně. Zde je našich několik tipů, jak cestovat levněji se stejným zážitkem.

Výběr z bankomatů a převod měn bez poplatku

Jelikož u nás stále neplatíme eurem, musíme na to myslet i při cestách do zahraničí. Možnost jak platit v cizině je buď využití debutní karty (avšak s méně výhodným kurzem od banky) nebo si předem nechat směnit koruny na eura za malý poplatek. Je zde však i třetí možnost, poměrně nová, ale o to zajímavější. Slyšeli jste už někdy o Revlout? Jde o službu, která vám umožní výběr z kteréhokoliv bankomatu v cizině zdarma a okamžité směny peněz za mezibankovní kurz (aktuální a reálný kurz). Revolut toho umí však mnohem více (přečtěte si recenzi na službu Revolut), ať už to je pojištění, bezpečné platby nebo investice do akcií, to vše tato banka nové generace zvládne.

Levnější ubytování

Airbnb je fenoménem poslední doby a málokdo o něm ještě neslyšel. Avšak ne vždy nabízí tato platforma nejlevnější možnost ubytování. Právě naopak, Airbnb se už docela hodně vzdálilo své původní myšlence a nyní zde najdete převážně komerční nemovitosti, které k ničemu jinému než pronájmu přes tuto platformu neslouží. Ceny ubytování z Airbnb se tak poslední dobou dost přibližují cenám klasických hotelů, které najdete třeba na Booking.com. A právě zde je náš tip, jak ušetřit. Pokud se již rozhodnete využít Booking.com, protože zde je srovnatelná cena ubytování, můžete využít i slevový kupon nebo cashback na tento nákup. Výsledná cena tak bude ještě o něco nižší.

Přesto je však nutné podotknout, že ubytování na výletě ve stanu je nejen nejlevnější, ale často také nejbohatší na různé zážitky.

Letenky na poslední chvíli

Zkoušeli jste již někdy letět na poslední chvíli? Pokud ne, tak to rozhodně někdy vyzkoušejte. Ušetříte tak opravdu značný obnos financí, protože letecké společnosti raději prodají na poslední chvíli letenku se ztrátou, než aby nechali místo neobsazené. Navíc tak často poznáte zajímavé destinace do kterých byste se běžně nedostali. Tipy na aktuální letenky “na poslední chvíli”, které můžete pořídit za opravdu zajímavé peníze najdete na spoustě webových stránek, zkuste třeba Honzovyletenky.cz.

Stravujte se jako místní

Pokud zrovna nejedete do Skandinávie, je pravděpodobné, že na jídle a pití utratíte podstatně více než průměrný místní obyvatel. Zkuste tedy objevovat restaurace a možnosti stravování mimo turistická místa, tam kam chodí na jídlo místní. Můžete tak nejen značně ušetřit, ale také získáte skvělé zážitky a často i mnohem autentičtější chuť dané kuchyně. V Asii je často dobrou variantou zkusit některý z mnoha street food stánků rozesetých po celém městě, v Evropských městech pak lze najít často restaurace s přiměřenou cenovou politikou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.