Jak vidí Čechy v zahraničí: Kam na nejkrásnější vánoční trhy, které přežily koronakrizi

Vánoční trhy

Kam na nejkrásnější vánoční trhy, které přežily koronakrizi: Pokud si i vy spojujete nadcházející dny s tou pravou vánoční pohodu, určitě se vám bude hodit tip na to, kam vyrazit.

Prosinec má většina z nás spojený především s hektickými přípravami na vánoční svátky, které spočívají v pečení cukroví, nakupování dárků či dohánění posledních pracovních povinností v pomalu loučícím se roce. Samozřejmě je ale důležité najít si volný čas také na zábavu, která v prostředí velkých měst stojí za pozornost. Lákají zejména tradiční vánoční trhy, jež se nacházejí na území celé České republiky. Kde však vypadají vůbec nejlépe? O to se s vámi rádi podělíme.

Praha se řadí mezi světovou špičku

Pražské vánoční trhy podle amerického týdeníku US News & World Report patří mezi deset nejkrásnějších míst v rámci dané disciplíny. V naší metropoli naleznete těchto svátečních míst hned několik. Největší pozornosti se bezesporu těší ty na Staroměstském náměstí, které probíhají mnohdy až do ledna a pyšní se prodejní dobou v rozmezí od 10 do 22 hodin každý den.

vánoční trhy

Foto: Pixabay

Český Krumlov a jedinečná sváteční atmosféra

Na kvalitě vánočních trhů si zakládá také Český Krumlov, který je takovým středobodem turistiky a kultury v Jižních Čechách. Bohatý program zakládající se především na lidových tradicích, koncertech či divadelních pohádkách pro ty nejmenší vás vtáhne do unikátní atmosféry, jíž budete opouštět se slzou v oku a vnitřním uspokojením. Staročeské vánoční trhy nabídnou veškeré laskominy, které k danému období jednoznačně patří – samozřejmě se sváteční přirážkou.

 

Zdroj: https://travelking.cz/blog/kam-na-nejkrasnejsi-vanocni-trhy-v-cesku-v-roce-2021, https://www.vanocnisen.cz/r/vanocni-trhy/, https://www.kudyznudy.cz/aktuality/10-tipu-kam-vyrazit-na-vanocni-trhy

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.