Jaká auta se v České republice kradou nejčastěji? Časté jsou i podvody se stočenými tachometry

Nehoda

Trh s automobily je velmi živý a zájem o nové i ojeté vozy poměrně vysoký. Tak rychle, jak se mění vkus zákazníků, dochází bohužel i ke změnám praktik různých zlodějů, kteří se snaží na prodeji automobilů nějakým způsobem obohatit. Jaké vozy jsou aktuálně nejčastěji kradené, která auta bývají nejčastěji poškozená a stáčejí se pořád tachometry tak, jako tomu bylo v minulosti? Na všechny tyto otázky odpovíme v následujících řádcích.

Nejčastěji se krade Škoda Octavia

Kradených vozů bohužel stále neubývá. Ostatně ověřit si samotné VIN číslo auta můžete dnes velmi jednoduše třeba na carvertical.com/cz. Právě tato společnost jasně dokladuje počet ukradených vozů. Vždyť jen v loňském roce bylo vygenerováno 672 zpráv týkajících se vozů, jež byly ukradeny. A jaká značky s konkrétním modelem hrála prim? Škoda Octavia, čemuž se fakticky nelze divit. Vždyť se jde o jedno z nejprodávanějších aut u nás vůbec. V daném množství vozů bylo celkem 38 ukradených Octavií.

Nehoda Foto: Pixabay

Škoda na vozidlech je nejčastěji u BMW

Z dat zmiňované společnosti vychází také to, že se v loňském roce nejčastěji bouraly vozy BMW. Škoda na těchto autech činila celkem 3 282 580 416 eur. Součástí vážných nehod jsou ale auta různých značek nezávisle na čemkoli jiném. Poškozeno bylo konkrétně až 47,77 % veškerých vozidel zmiňované značky BMW.

Stočené tachometry nejsou ničím novým

Bohužel tomu tak je. Změněný stav tachometru mělo až 18,5 % kontrolovaných vozů. To pochopitelně není nijak málo. Víte, o kolik kilometrů se tedy jedná celkem. Neuvěřitelných 7 112 444 874 km. Tak jako tak aut s přetočenými tachometry neubývá. Naopak ovšem přibývá nástrojů, které mohou takovéto vozy včas a rychle odhalit online. Třeba zmiňovaný portál CarVertical.

 Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.