Pionýry poprvé v historii povede žena – nové vedení má zelenou

turisté

Příští tři roky povede pionýry Darina Zdráhalová z Kroměříže, která ve funkci předsedy Pionýra vystřídala Dušana Pěchotu. Poprvé od roku 1990, kdy se Pionýr osamostatnil, tak spolek povede žena.

A jde vlastně o logickou volbu: „Čeká nás nejistá a turbulentní doba, a proto potřebujeme mít v našich řadách klid, abychom se mohli soustředit na to, co přijde. Darinu považuji za nejlepší volbu a jsem rád, že kandidaturu nabídla. Kombinace funkce předsedy a také člověka zodpovědného za nemovitosti je vražedná a dlouhodobě neúnosná,“ vysvětlil dosavadní předseda Dušan Pěchota.

Turist

Foto: Pixabay

Pionýři se mají rozhodně na co těšit

Nová předsedkyně Darina Zdráhalová má s vedením v Pionýru zkušenosti. „Nyní jsem v pozici, kterou jsem si nikdy nedovedla představit a neusilovala jsem o ni. Moje kandidatura je výsledkem dohody a nabízím silný tým, který bude naplňovat výstupy obsahové části jednání,“ řekla těsně před volbě nově zvolené Darina Zdráhalová.

Pionýr jako součást života

To však není jediná zajímavá informace. V sobotu dopoledne převzal Rudolf Zeus z Ústecké KOP nejvyšší pionýrské ocenění – Křišťálovou vlaštovku. „Byl jsem velmi mile překvapen a vůbec jsem to nečekal. Je to pro mě závazek, že mám dál dělat svou práci tak, jak jsem ji dělal doposud. Já a Pionýr patříme k sobě. Zářným důkazem je celá moje rodina, která je v Pionýru, a mám tu i většinu svých přátel. Proto se tu cítím dobře,“ popsal své pocity po předávání.

Jednání potvrdilo, že přes obtížné období způsobené zejména covidovou epidemií Pionýr není oslaben, ale naopak se potvrdil zájem o pestrou nabídku jeho činnosti, neboť zažívá postupný, ale trvalý nárůst členů.

Zdroj: Pionýry poprvé v historii povede žena | Protext – PR služby ČTK, https://www.ceskenoviny.cz/tiskove/zpravy/pionyry-poprve-v-historii-povede-zena/2262269,

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.