Našli jsme nejlepší tipy pro těhotné cestovatelky

Těhotenství na cestách

Našli jsme nejlepší tipy pro těhotné cestovatelky

Máte dlouho objednanou cestovní příležitost a zjistili jste, že vaše obvyklé ranní trápení není způsobeno vaší neochotou vstát do práce? Nebo jste se rozhodli ocenit poslední příležitost pro dva ještě předtím, než přivítáte malého na svět? Se značkou 2 v 1 oceníte i dovolenou bez stresu. Abyste toho dosáhli, musíte se držet pravidel.

Promyslete si správné načasování

První měsíce těhotenství jsou obecně nejnebezpečnější. Mnoho žen trápí nevolnost, únava a jejich mysl prochází nepříjemnými turbulencemi. Nadějní otcové k tomu mají co říct, protože optimistická nadějná matka se během okamžiku změní ve vzlykající uzlíček nervů a marně hledá pozitiva své nadcházející životní etapy. I to je důvod, proč je ideální dobou pro cestování druhý trimestr nebo začátek třetího. Řečí čísel to může být období mezi 15. a 33. týdnem těhotenství. Většina letadel povoluje ženám cestovat až do 34. týdne těhotenství, zatímco po 28. týdnu je zpravidla vyžadováno potvrzení od lékaře.

Není nad dobrou přípravu

Pokud jste dítě štěstěny a netrpíte těhotenskými potížemi, jste v polovině cesty. Abyste byla v bezpečí, navštivte lékaře a poraďte se s ním o svém aktuálním stavu. Nezapomeňte si do tašky přibalit těhotenskou průkazku, kartičku pojišťovny, tablety proti nevolnosti, těhotenské vitamíny, opalovací krém s vysokým SPF a kontakty na nejbližší kliniku. Vaše příruční zavazadlo by mělo obsahovat sušenku pro případ náhlého hladu, tekutiny, vlhčené ubrousky a kompresní legíny.

Vhodný výběr destinace

Při výběru cíle své cesty byste měli zvážit a vyškrtnout ze seznamu cíle s infekcí Zika, malárie nebo jinými zdraví ohrožujícími infekcemi. Bezstarostnou dovolenou v zemích ovlivněných válkou neoceníte. Ani dlouhé lety a mimořádné změny teplot nejsou v těhotenství ideální.

Útěcha v mracích

S největší pravděpodobností se váš močový měchýř s postupujícím těhotenstvím navíc zmenšil na velikost vlašského ořechu a vy vítáte každý veřejný záchod. Nezapomeňte to zohlednit při rezervaci míst v letadle. V každém případě sáhněte po pohodlných šatech a botách. Neopomíjejte hojnost tekutin a nejoblíbenější svačinku. Nasaďte si sluchátka a oceňte svůj poslední klidný let na dlouhou dobu.

Nový pohled na svět

Nový pohled na svět
Zdroj: Pixabay

Váš specifický stav vám nemusí umožnit ocenit váš odpočinek přesně tak, jak potřebujete. Budete se muset rozloučit s lezením na vysoké nadmořské výšky, potápěním, párty, ochutnáváním exotických jídel, nevšedními sporty a thajskými masážemi. V následujících měsících oceníte kouzlo nepřetržitého odpočinku, procházek po pobřeží, laskavého klidu a možnosti studovat knihu.

Zdroje info: cestovatele.cz, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay