Bulharsko ceny

Jaké jsou aktuální ceny v Bulharsku

Bulharsko patří mezi země, které jsou mezi tuzemskými turisty oblíbené hlavně pro nízké ceny za potraviny a mnohé další zboží, které si zde mohou lidé zakoupit. Pravda je ale taková, že mnohdy není realita úplně slučitelná s tím, co si spousta z nás myslí. Právě proto není od věci ceny v Bulharsku prověřit a než se dovolená v Bulharsku objedná, budete mít jasno, zdali se skutečně vyplatí. Je jasné, že se ceny liší podle konkrétní lokality. U nás si také dáte třeba hamburger v Praze za jiné peníze než v některém menším městečku.

Ceny v bulharských restauracích

Začít můžeme například místními restauracemi. Kdy by si nechtěl dát něco dobrého tradičního na zub? V levných podnicích se setkáte s průměrnou cenou pohybující se okolo 80 ž 130 korun. Jestliže zvolíte tříchodové menu v restauraci, bude vás stát okolo 520 korun. U McDonalds vyjde menu na 80 až 105 korun. Takové domácí pivo si budete moci vychutnat za 23 až 30 korun. Coca Cola 0,33l stojí od 16 do 27 korun. Voda ve stejném množství přitom vyjde na pouhých 13 korun. Cappucino na 26 korun.

Je libo něco čerstvého na trzích?

Zdejší trhy nabízejí zajímavé speciality, které jsou zaručeně čerstvé. Začít bychom ale měli spíše běžnými potravinami. Tak například 1 litr mléka vyjde v průměru na 25 korun. Bochník chleba o hmotnosti cca 500 g stojí od 9 do 13 korun. Za vejce zaplatíte od 33 do 46 korun. Prodávají se v baleních po 12 kusech. Kilogram zdejšího sýra stojí okolo 105 korun, což je cena srovnatelná s naším eidamem. Kuřecí prsa bez kůže vyjdou na 90 až 131 korun. Ovoce a zelenina se nijak výrazně neliší. Jablka, pomeranče anebo rajčata stojí okolo 26 korun.

Ceny dopravy v Bulharsku

Zapomenout nelze ani na dopravu. Nástupní cena taxislužby je stanovena od 9 do 13 korun. 1 ujetý kilometr stojí přibližně 10 korun. Určitě není od věci mínit i cenu pohonných hmot. Benzín vyjde od 32 do 36 korun za litr.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *