Jaké nabízí Máchovo jezero ubytování

Bezděz

Dovolená u Máchova jezera je pro mnohé z nás jasnou volbou. Není se čemu divit, jelikož obdivovat krajinu známého slavného romantika 19. století je velmi příjemné. V kombinaci s krásným letním počasím a spoustou památek se rozhodně nebudete u Máchova jezera nudit. Základem pohodové dovolené je ovšem kvalitní ubytování za rozumné peníze. I proto se na nejrůznější ubytovací kapacity budeme postupně soustředit. Dáme vám tak tipy na zajímavé bydlení hned v sousedství Máchova jezera.

Rekreační a sportovní středisko Termit

Na jižní straně města Doksy najdeme sportovní areál s názvem Termit. Jedná se o skvěle položené místo s panoramatickým výhledem na hrad Bezděz. Kapacitně je určitě dostačující, jelikož je schopno poskytnout celkem 228 lůžek. Z toho skoro polovina náleží k chatkám. Ostatní se nacházejí ve velké ubytovně. Vyžit je v areálu vynikající. Jmenovat bychom mohli například celoročně provozované kluziště, hřiště s umělou trávou anebo skvělý bazén, v němž se budete moci v letních horkých měsících koupat. Zahrát si u něj můžete i plážový volejbal.

Hotel Bezděz

Pouhých 80 kilometrů od Prahy se nachází hotel Bezděz. Leží konkrétně ve Starých Splavech, a to v nadmořské výšce 270 metrů. Fakticky sousedí přímo s Máchovým jezerem. Právě jeho prostřednictvím nabízí Máchovo jezero ubytování s polopenzí. Stylové pokoje, konferenční sál až pro 150 lidí a menší salóny lze využít i pro firemní akce. Nudit se určitě nebudete, jelikož v sousedství leží písečná pláž, hřiště na minigolf, tenisové kurty anebo velká sportovní hala.

Chatová osada Karakul

Jestliže máte raději soukromí, nabídne Máchovo jezero chatky v osadě Karakul. Ta je situována do Starých Splavů, a to konkrétně do velkého borovicového háje. Od písečné pláže Borný je to sem pouze 20 minut chůze. Za 5 minut jste u místních pískovcových skal. K dispozici jsou chatky se čtyřmi lůžky a prostornou verandou.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.