Francouzské Alpy počasí

Jaké nabízí počasí francouzské Alpy v době sezony

Počasí je doslova alfou a omegou každého zimního pobytu. I v případě, že jedete do nějakého světoznámého střediska, může vás hodně potrápit. Z pohodového a klidného pobytu tak nemáte vůbec nic. Pokud momentálně uvažujete o tom, že navštívíte francouzské Alpy, není od věci si něco málo o počasí, které zde panuje, zjistit. V následujících řádcích vám nabídneme podrobný přehled počasí, které standardně v této oblasti Francie panuje. Získáte tak optimální informace o tom, kdy můžete vyrazit.

Počasí v Savojských Alpách

Alpy rozhodně nejsou z hlediska počasí Pyreneje a setkáme se zde zejména s kvalitní sněhovou nadílkou. Ta mnohdy chybí v italských anebo rakouských Alpách. Francouzské Alpy jsou typické tím, že sníh mnohdy vydrží bez problémů i celých 6 měsíců. Charakteristické jsou v tomto ohledu zejména Savojské Alpy. Vynikající je i kvalita sněhu a vůbec sjezdovek jako takových. Francouzi se o ně dokážou skvěle postarat, takže budete mít jistotu manchesteru nejen v ranních hodinách, ale mnohdy i v průběhu dne.

Provensálské podhůří Alp

Jestliže se vydáte do provensálské oblasti do podhůří těchto velehor, setkáte se s tím, že sníh zde bude ubývat poněkud rychleji. Obecně platí, že čím jsou oblasti bližší moře, tím je jistota kvalitních sněhových podmínek nižší. Letní měsíce jsou zde naopak slunečné průměrnými teplotami okolo 20 stupňů Celsia. Vliv moře je tady skutečně patrný.

Mistrál zapříčiňuje citelné ochlazení

Poměrně citelný je ve francouzských Alpách vliv mistrálu. Ten přichází z jihovýchodních oblastí a dokáže zajistit v podhůří alpských velikánů ještě větší zimu. I díky ní se pak sníh udrží delší dobu. Mistrál má dále namířeno směrem na západ, kdy věrně kopíruje pobřeží moře. Právě tady také způsobuje vcelku citelné ochlazení.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *