Seychely last minute: Ráj za lepší cenu

Seychely last minute

Rozmanitá dovolená v exotickém ráji plného sluníčka a hlavně tepla. Přesně takto lze charakterizovat pobyt na Seychelách. Toto souostroví složené z celkem 41 ostrovů a ostrůvků nabízí rozmanitost, jakou jinde na světě nenajdeme. Ostatně například šnorchlování a potápění ve zdejších panenských lokalitách dá našemu tvrzení za pravdu. Zažít můžete na Seychelách romantiku, dobrodružství, ale i klidný a ničím nerušený relax. Pokud zvolíte Seychely last minute, můžete na pobytu ušetřit i nemalé finanční částky. Podívejme se možnosti návštěvy jednotlivých ostrovů.

Hlavní ostrov Mahé

Hlavním a největším ostrovem celého souostroví je Mahé. Najdete zde ty nejkrásnější pláže a zákoutí na celých Seychelách. Turisticky je tato část nejfrekventovanější. Není se čemu divit, jelikož se tady nachází nejvíce turistických lákadel. Jestliže navštívíte ostrov Mahé, vydejte se do severozápadní části. Ta nabízí známou pláž Beau Vallon, která je rájem všech vyznavač vodních sportů a potápěčů. Moc hezký je i mořský park St. Anne. Zapomenout bychom neměli ani na město Victoria, které skrývá pestrou směsici místních zvyků a kultury.

La Digue

Jestliže hledáte lokalitu, kde se doslova zastavil čas, vyplatí se La Digue. Absence rušného turismu je zde naprosto patrná. Romantická je prohlídka místního přírodního parku L’Union Estate, který dříve sloužil jako komerční kokosová plantáž. Výborná je i prohlídka vanilkových plantáží nacházejících se v blízkosti zdejšího hřbitova. Nádherný relax vás čeká na pláži Anse Source d’Argent. Prohlédnout okolí si můžete i z vyhlídky na Belle Vue. Zapomenout nelze ani na setkání s místními obrovskými želvami.

Praslin

Druhý největší ostrov může sloužit jako vynikající kompromis mezi prvně jmenovaným rušným Mahé a druhým panenským La Digue. Podívat se zde můžete například na nádherné tradiční palmy Coco de Mer nacházející se v přírodní rezervaci Vallée de Mai. Nádhernou pláží je Anse Lazio. Doslova tyrkysové laguny na vás budou čekat a lákat vás skvělým koupáním.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.