Jaké nabízí Srí Lanka počasí během roku

Srí Lanka počasí

Pohodová dovolená v zimě se dá užívat nejen na horách, ale i v mnoha exotických destinacích. Rozhodnete-li se pro Srí Lanku, určitě neuděláte krok vedle. Moderní dovolená Srí Lanka nabízí skvělé možnosti trávení volného času třeba u moře anebo výlety do deštného pralesa či jinam. Ta nejlevnější dovolená Srí Lanka se dá sehnat v relacích i okolo 20 000 korun. Rozhodně nebí od věcí podívat se na to, jaké nabízí Srí Lanka počasí v průběhu celého roku. Jeho proměnlivost je v jednotlivých ročních obdobích vcelku znatelná.

Turistická sezona na Srí Lance

Dlouhodobá předpověď počasí Srí Lanka prozradí mnohé o tom, že je ideální vyrazit do této destinace během sezony. Ta trvá na Srí Lance od listopadu do dubna. Výbornou volbou je Srí Lanka v lednu, kdy u nás již nepanuje ruch a shon Vánoc a také je poněkud více času na cestování. Obecně platí, že v období zimy u nás by na Srí Lance nemělo prakticky vůbec pršet. Problém je bohužel ve větším množství turistů, jež potkáte a ve vyšších cenách, které logicky příliv turistů vyvolává. Teploty vzduchu se ale budou pohybovat mezi 29°C do 31°C. Teplota vody bude luxusní, a to 27°C do 29°C. Užívat si tak budete moci dokonalou exotiku se vším všudy.

Období dešťů je proměnlivé dle polohy destinace

Období dešťů je na Srí Lance také vcelku pravidelnou záležitostí, nicméně liší se hlavně podle konkrétní polohy destinace. Na východě standardně prší v období od září do měsíce ledna. Pokud ale budete chtít vyrazit mezi květnem a srpnem, vyvarujte se raději jižních a jihozápadních částí ostrova. Pozor je třeba dát i na mezimonzunová období, která se vyznačují také vcelku solidním přílivem srážek. Někdy ale může pršet i tam, kde byste to vůbec nečekali.

Aktuální počasí si lehce najdete

Jestliže si potřebujete zjistit aktuální počasí na Srí Lance, bez problémů jej můžete vyhledat přímo na internetu. Stačí zadat některá z hesel jako předpověď počasí Srí Lanka, počasí Srí Lanka nebo aktuální počasí Srí Lanka

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.