Ledovec Stubai nabízí skvělou jízdu před sezonou

Stubai Gletscher

Jestliže chcete vyrazit za zimními radovánkami ještě před začátkem letošní sezony, vyplatí se například Rakouské Alpy. Vynikající je zejména ledovec Stubai. Pro svůj celoroční provoz láká spousty turistů a lyžařů z celé Evropy a jiných koutů světa. Pokud nabídne Stubai počasí, můžete se prohánět až na 100 kilometrech precizně upravovaných sjezdovek, se stal jakýmsi symbolem lyžování. Podívejme se na jeho přednosti tedy mnohem podrobněji.

Vynikající sněhové podmínky

V první řadě je třeba říct, že Stubai nabízí vynikající sněhové podmínky. Moderní lanovky a vleky sahají až do výšky 3 150 metrů nad mořem, která garantuje dostatek sněhové pokrývky. Ostatně horská chata Jochdohle je považována za nejvýše položenou stavbu svého charakteru v Rakousku. Vynikající volbou pro všechny lyžaře je 10 kilometrů dlouhá sjezdovka až ze samotného vrcholku do údolí. Sjezd se nazývá Wilde Grube a rozhodně stojí za to. Vybrat si pochopitelně budete moci i obtížnost trasy, kterou pojedete. Doslova technickým skvostem je šestisedačková lanovka Eisjoch ukotvená přímo v těle ledovce.

Stubai

Stubai Gletscher pro milovníky freestyle

Řadíte-li se spíše mezi vyznavače volného stylu a jízdy volným neupraveným terénem, najdete si ve Stubai to své. Snowboardový park Moreboards Stubai doslova láká pro vyzkoušení nejrůznějších triků a řadí se mezi nejznámější parky svého druhu, které v Rakousku najdeme. Ostatně bývá i hostitelem mnohých závodů ve freestyle a snowboardingových disciplínách.

I běžkaři nebudou zahálet

Jestliže patříte spíše mezi vyznavače bílé stopy, nebudete se nudit. Ve výšce 2 600 m jsou precizně nachystány upravené stopy, kterými se můžete vydat za poznáním okolí. Na ledovci najdeme i zimní turistické trasy, a to hlavně podél lanovky Gamsgarten po stanici Eisgrat.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.