Jaký dárek pro cestovatele?

Dárky pro cestovatele

Máte mezi svými kamarády nebo v rodině cestovatele a každé Vánoce, narozeniny nebo svátek přemýšlíte, co jim koupit za dárek? Připravili jsme pro vás návod, jak vybrat pro cestovatelské duše atraktivní dárek, který jim vyrazí dech.

Není cestovatel jako cestovatel

Pořizovat dárky pro cestovatele není úplně snadné. Každý cestovatel má totiž jiný styl cestování a vyhledává jiná dobrodružství. Někdo vyráží do polárních oblastí na tři týdny se stokilovou výbavou a jiný do jihovýchodní Asie s pětikilovým baťůžkem na půl roku. Někdo běhá po horách, druhý po památkách, třetí tahá tunu fotografického vybavení a čtvrtý křižuje Evropu v dodávce či karavanu. Co se hodí jednomu cestovateli může být pro druhého úplně zbytečné. Pro výběr toho nejlepšího dárku, je proto potřeba nejprve zhodnotit, jakou cestovatelskou duši má právě ten cestovatel, kterého se chystáte obdarovat.

Tipy na dárek pro cestovatele pohodáře

Ti, kdo nejraději cestují za odpočinkem určitě ocení balíček do wellnessu. Navštíví nové místo, prozkoumají zdejší přírodu, užijí si relax a vrátí se plni nové energie. Nejlepší wellness pobytyNejlepší wellness pobyty nabízejí různě formované balíčky lázní a léčebných a uvolňujících procedur v kombinaci s vytříbenou kuchyní. Takový dárek cestumilní pohodáři nejen ocení a s vděkem přijmou, ale také si odtud odvezou nezapomenutelný zážitek. A zážitky jsou to, co cestovatelské duše milují ze všeho nejvíc. 

Tipy na dárek pro cestovatele dobrodruha

Cestovatelé, kteří rádi spí na divoko v přírodě, toulají se po horách a vyhledávají extrémní zážitky ocení vybavení do terénu. Pro dlouhé treky se hodí mít co nejlehčí vybavení a vždy je na trhu zrovna něco nového, čím jim jejich dobrodružné cesty můžete zpříjemnit.

Mezi populární dárek pro cestovateledárek pro cestovatele dobrodruha patří například čelovka, funkční prádlo, kempovací vybavení – ultralehké stany a teplé spacáky, filtrační láhev na vodu, rychleschnoucí ručník, nebo kvalitní švýcarský nůžkvalitní švýcarský nůž

Vděčným dárkem pro dobrodruhy je také solární powerbanka, která je v divočině velmi praktická a nebo náhradní baterie či paměťová karta do foťáku.

Adrenalinového nadšence nadchnete také cestovatelským zážitkem jako je třeba skok padákem, bungee jumping, a nebo let balónem.

Bungee jumpingFoto: Pixabay

Tipy na dárek pro milovníky pláží a exotických destinací

Výpravy za teplem jsou oblíbeným směrem mnoha cestovatelů. Ti, kdo si rádi užívají plážovou pohodičku ocení zásobu opalovacího krémuopalovacího krému, stylový plážový klobouk, nové plavky, a nebo třeba knížku z prostředí navštívené země, cestovatelského průvodce, či jazykový kurz, který jim otevře dveře do hlubšího poznání místní kultury. 

Opalovací krém

Foto: Pixabay

Krásným dárkem pro pohodovou dovolenou je také houpací síť, která pozvedne plážovou pohodu na nový level, čtečka knih, díky které si bude obdarovaný vzít s sebou do světa celou knihovnu a nebo gopro kamera, se kterou si užije zábavné focení třeba při šnorchlování. Kameru gopro můžete nahradit také insta fotákem Polaroid. Focení na cestách a automatické vyvolávání papírových fotek oslní každého. Kromě zážitků si tak váš cestovatel odnese z dovolené i množství papírových památek.

Tipy na dárek pro cestovatele světoběžníky

Ti, kdo rádi objevují svět ocení dárek, který jim bude jejich cesty připomínat i z pohodlí domova. Krásným a populárním dárkem je stírací mapa světa, cestovatelský deník na zaznamenávání příběhů a vlepování drobných vzpomínek a nebo fotokniha zážitků z jejich poslední výpravy.

Světoběžníci milují také praktické dárky, které jim usnadní cestování. Jedním z nich je například světový adaptér do elektřiny využitelný po celém světě, kosmetická taštička s přípravky do 100ml, které si mohou vzít s sebou do letadla a nebo nový prostorný batoh, který lze použít i jako příruční zavazadlo.  

Zdroje info: kdyjet.cz, dobravila.cz, https://www.balabim.cz/darky-pro-cestovatele/

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.