Kufr

Jaký typ kufru vybrat do letadla

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Rádi byste vyrazili letecky do nějaké zajímavé destinace a užili si příjemných chvilek se svými blízkými? Proč ne? Poutavých lokalit je spousta a určitě stojí za to je navštívit. Rozhodně vás pobyt nemusí stát žádné horentní sumy. Ušetřit můžete například díky levným nízkonákladovým letům. Stačí vám pouze menší palubní kufr a máte vyhráno. Splní-li předepsané rozměry konkrétní aerolinky, není problém. My se v následujících řádcích podíváme na 3 základní typy cestovních kufrů.

Elegantní textilní kufry

Jakousi tradiční volbu představuje textilní příruční kufr. Vyroben bývá z poměrně odolných materiálů a ideální je pro cestování, kde není velké riziko poškození zavazadla. Vyznačuje se nízkou hmotností a jednoduchostí manipulace. Cenově vyjde levněji než skořepinové kufry. Dá se často do mnohých prostor vmáčknout a nabízí spousty bočních kapes, do nichž lze ukrýt nejrůznější drobnosti, svačiny a podobně.

Zdroj obrázku: delmas.cz

Pevné skořepinové kufry

Pokud potřebujete velmi pevné příruční zavazadlo, nebojte se skořepinového kufru. Ten je typický nepromokavou úpravou a bytelnou konstrukcí. Je mnohem pevnější a zamezí jakémukoli poškrábání nebo pomačkání převážených věcí. Skořepinové kufry jsou ideální na údržbu. Stačí pouhé přejetí hadříkem a máte vyhráno. Pozor jen na vyšší hmotnost těchto zavazadel.

Zdroj obrázku: delmas.cz

Reprezentativní kabinové kufry

Chtěli byste hezký reprezentativní kufr do letadla? Pak zvolte ten kabinový vyznačující se mimo jiné madlem pro ideální manipulaci a kolečky. Do letadla se určitě vyplatí. Lze je volit v obou předchozích variacích, a to jak skořepinové, tak textilní. Vynikající jsou především jako doplněk ke klasickým velkým kufrům, jež se nedají vzít na palubu letadla jako příruční zavazadla. Samozřejmě tyto malé kufry splní veškerá kritéria, aby byly v ceně letenky bez jakýchkoli příplatků.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *