Kanada: ta nejzajímavější fakta o této zemi

Kanada: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Není tajemstvím, že Kanada je druhá největší země na světě – hned po Rusku. Rozloha Kanady je 9 984 milionů čtverečních kilometrů. V tomto článku se ale zaměříme na mnohem zajímavější fakta, než je rozloha nebo například počet obyvatel. Víte například, která zvířata zde žijí, jaká je povaha Kanaďanů nebo co rádi pijí? To vše je v tomto článku!

Také Kanaďané mají rádi pivo

Kanaďané vypijí více než 22 700 000 hektolitrů piva ročně. To činí celkem 80 % veškerého zkonzumovaného alkoholu v této rozsáhlé věci. Průměrně to znamená, že jeden Kanaďan vypije asi 79 litrů ročně. Kanaďané dokonce šli tak daleko, že zkoumali, ve které oblasti se vypije nejvíce piva. Odpověď je, že na území Yukonu, kde je průměrná spotřeba piva 128 litrů na osobu ročně.

Jedna z nejpřátelštějších zemí na světě

Kanaďané jsou považováni za jeden z nejpřátelštějších národů vůbec. Jsou známí tím, že se často omlouvají – v roce 2009 byl přijat omluvný akt, díky němuž se omlouvání u soudu stalo nepřípustným. Časté omlouvání totiž vedlo ke složitým situacím u soudu, protože omluva by mohla naznačovat vinu.

Kanada má více jezer, než zbytek světa dohromady

V Kanadě jsou 3 miliony jezer, pokud zahrnete i menší jezera. Takové množství jezer nenajdete nikde jinde na světě. Dokonce pokud sečtete všechna ostatní jezera světa, jejich množství nebude větší než počet jezer v Kanadě. Dalším zajímavým faktem je, že v Kanadě se nachází také 20 % světové sladké vody.

Nejméně 10 % populace jsou vegetariáni nebo vegáni

Vegetariánství a veganství jsou na celém světě na vzestupu, zejména u mladších generací. Odhaduje se, že 10 % Kanaďanů se považuje za vegetariány nebo vegany. U osob do 35 let je tento počet vyšší.

Nachází se zde největší populace divokých medvědů

Z 25 000 ledních medvědů žije asi 15 000 v severních částech Kanady. Je však také domovem velkých populací černých medvědů, medvědů grizzly a medvědů zvaných baribal bílý. Obrovské přírodní oblasti jsou dokonalým stanovištěm pro tato majestátní zvířata.

Lední medvědi: Zdroj obrázku Pixabay.com

Rekordní teploty

Vzhledem k tomu, že se Kanada nachází na severní části polokoule, jistě není překvapením, že zimy zde jsou opravdu mrazivé. Nejnižší zaznamenaná teplota v Kanadě byla -63 stupňů Celsia.

Obyvatelé Kanady

V Kanadě žijí opravdu rozmanití obyvatelé, co se různých životních stylů, náboženství, sexuálních zaměření, barvy pleti a dalších záležitostí týká. Velice zajímavým faktem je taktéž to, že přibližně 90% kanadské rozlohy je neobývané – což znamená, že všichni Kanaďané se nachází na pouhých 10 % země!

Druhé největší francouzsky mluvící město

Montreal je po Paříži druhým největším francouzsky mluvícím městem. V zemi je poměrně velká část populace, která hovoří francouzsky, a právě Montreal je nejen jedno z největších měst Kanady, ale také jedním z největších měst, kde můžete slyšet francouzštinu.