bora2

Bora Bora – tam, kde jsou bungalovy symbolem luxusu

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Když se řekne drahá dovolená, jako první se nám vybaví obrovské hotely se soukromými plážemi a dalšími vymoženostmi. Ovšem perla Polynésie- ostrov Bora Bora – staví tohle dogma úplně na hlavu.

Je to až s podivem. Za druhé světové války se tu nacházela námořní a letecká základna USA, dnes jde o místo, vyhledávané těmi nejmovitějšími turisty. Ale najde se tu i pár koutů pro přespání těch, kteří po bungalovovém luxusu tolik netouží.

Úžasné bydlení přímo nad vodou

Zdálky bungalovy na Bora Bora nijak zvláštně nevypadají. Rákosová střecha, dřevěné stěny… Stojí však přímo nad vodou a už to jim jim zajišťuje ideální klima. Uvnitř najdete prvotřídní vybavení, největším luxusem jsou pak velké terasy přímo nad hladinou moře nebo prosklené podlahy, díky nimž uvidíte bohatý podvodní život pod sebou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ovšem pokud se v bungalovech ubytovat nechcete (a nedivili bychom se, protože ceny za noc začínají někde okolo 18 000 Kč), máte k dispozici i další možnosti. Menší hotely vás nechají přespat asi za 3 500 Kč a stanové kempy či obyčejné turistické noclehárny po vás budou chtít asi 400 Kč. Ale připravte se na to, že co ušetříte za ubytování, pravděpodobně projíte. Vše je tu totiž opravdu drahé a to i na poměry Francouzské Polynésie.

Pláž, kterou sdílíte s rejnoky

Bora Bora toho milovníkům exotické dovolené nabízí opravdu hodně. Azurově modrá voda se tu snoubí s bělostnými plážemi a svěží zelení. Proto vypadají fotografie odtud leckdy až kýčovitě, ale věřte nám, o žádnou úpravu ve speciálním programu nejde.

Nejkrásnější pláže najdete na jižním cípu ostrova. Kromě milovníků koupání a potápění se sem ve velkém stahují také rejnoci trnuchy, kteří se vyhřívají v mělkých vodách. Jsou sice nebezpeční, ale pokud budete dodržovat jistou opatrnost, nic se vám nestane. Před těžkými kroky člověka totiž vždycky odplavou.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *