Nevybírejte letenky pouze podle ceny

Letenky: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Sehnali jste si levné ubytování dle svých představ a teď už vám chybí jen sehnat letenky. Co se může zdát jako jednoduchý úkol se vám může značně ztížit. To, že cestování letadlem je zejména na delší vzdálenosti mnohem pohodlnější, než cestování autem, vlakem či autobusem, je všeobecně známé. Na druhou stranu cena letenek by neměla být jediným důležitým parametrem, podle kterého si budete letenky vybírat. Na co dalšího při výběru letenek je třeba se zaměřit?

Čím dříve objednáte, tím je levnější

Pokud již dnes víte, že za půl roku (nebo i delší dobu) budete shánět letenku například na Mallorcu, neváhejte a hledejte již teď. Tím, že si objednáte letenku s předstihem, můžete ušetřit. A nejvíce ušetříte právě tehdy, když si koupíte letenku asi půl roku před samotným odletem. To jsou ceny nejnižší.

Termín odletu hraje důležitou roli

Typickým příkladem je například to, že když se rozhodnete letět někam o vánočních svátcích, vyjde vás to mnohem dráž. Je dobré se předem informovat o tom, jestli v místě, kam letíte, není ve vámi vybraný termín nějaký významný den, státní svátek nebo významný festival. To může cenu letenky značně prodražit. Pokud chcete ušetřit a nezajímá vás významný den ve vaší cílové destinaci, posuňte termín odletu o několik týdnů.

Letenky: Zdroj obrázku Pixabay.com

Co je zahrnuto v ceně letenky

Různé letecké společnosti mohou mít v ceně letenky zahrnuty jiné služby. Typickým příkladem je příplatek za odbavené zavazadlo. Pokud vám stačí to příruční, nemáte důvod si zbytečně připlácet. Někdy bývá v ceně letenky připočteno i přednostní odbavení – pokud vám nevadí chvilku si počkat, nepotřebujete ani tento příplatek.

Odlet ze zahraničí může být levnější

Někdy jsou letenky z Německa či Rakouska o dost levnější než ty z Prahy, Brna či Ostravy. Zkuste se informovat, třeba se vám podaří ušetřit. Pokud vám tedy nevadí dopravit se například do Vídně vlastním autem. Například Brňáci to ale nemají příliš daleko…

Nepřímé lety mohou být levnější

Samozřejmě, pokud nesnášíte přestupování, které může v mnoha případech vyvolat spoustu zmatků, zvolte přímý let. Zkuste si ale porovnat ceny letů, které vás dopraví do cílové destinace, ale s přestupem. Třeba se vám podaří ušetřit. Pokud navíc letíte v noci, můžete ušetřit další peníze – méně vytížené lety jsou totiž také levnější.