Je lepší cestovat autem nebo autobusem?

Cesta autem

Patříte k těm, kteří neradi cestují letadlem? Nebo je pro vás prostě způsob pozemního cestování v podstatě rozumnější? Jaké jsou zajímavosti a překážky při cestování autem a autobusem?

Příležitostné cestování autem

Pokud jste se letos rozhodli cestovat k oceánu nebo do jiných částí Evropy autem, je to jistě skvělá volba v mnoha ohledech. Cestu do zvoleného cíle si můžete uspořádat tak, aby vám vyhovovala, a cestou se zastavit na dalších zajímavých místech. Zejména v případě, že nepotřebujete strávit svou dovolenou pouze v jednom místě, ale prozkoumat okolní pásma, jiná pobřeží a další místa, památky, města nebo dokonce státy, je to skvělá volba. Pokud potřebujete, aby s vámi na dovolenou jel i váš domácí mazlíček, je cestování autem ještě větší výhodou.

Navíc si vyberete druh ubytování, který vám bude nejlépe vyhovovat. Ať už se jedná o ubytování, penziony, kempy, soukromé byty nebo domy. Ale každá volba má své nevýhody. V případě, že jste jeden jezdec pro celý vůz, můžete nepochybně zjistit, že cesta trvající několik hodin je náročnější. Samozřejmě se setkáte s nečekanými objížďkami nebo poruchami vozu. Na 90 % vašeho pobytu nebude k dispozici žádný delegát, takže budete muset vše vyjednat na místě. Nezapomeňte, že byste si měli předem pořídit také dálniční známky!

Cestování v autobuse

Cestování dopravními prostředky zahrnuje mnoho dobrého, ale navíc i mnoho nevýhod. Samozřejmě v případě, že nemáte řidičský průkaz nebo se necítíte na tak dlouhé cestování, je typicky nejvhodnější alternativou. Autobusy vás dopraví z České republiky do vašeho vybraného místa a poté na závěr pobytu zpět do vlasti. Takže byste se opravdu neměli stresovat. Na těchto organizovaných zájezdech je samozřejmě delegát, stejně jako po celou cestu, nebo zde bude průvodce v případě, že jedete na poznávací zájezdy.

Cesta autobusem
Foto: Pixabay

Co se týče přespání, cestovní organizace mají určité předem podepsané smlouvy, takže to není jen tak, že byste si vybrali sami hostince a organizace zorganizuje vaši dopravu, nýbrž si vyberete z alternativ, které nabízejí jejich katalogy. Někteří cestovatelé mohou být velmi hluční, takže si zabalte špunty do uší a čokoládu pro lepší náladu a ocelové nervy. O době a délce zastávek po cestě rozhodují řidiči, ale když je požádáte, jistě vám vyjdou vstříc!

Zdroje info: cestovatele.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay