Základy první pomoci pro lidi se voják rozhodl aplikovat na novorozené štěně – tragédii zabránil ručník

Voják a novorozené štěně: Při záchraně života musí někdy záchranáři pracovat s omezenými možnostmi. Mladé oběti často představují více obtíží, zvláště když jde o zvířata, a úsilí se tak může zdát až nemožné. Tím se ovšem nenechal odradil jeden mladý thajský voják.

Vše začalo tím, že štěně, jen několik dní staré, přestalo dýchat. Většina lidí by nejspíš rezignovala, ovšem tento voják, který byl náhodou poblíž, se rozhodl dát tomuto drobnému stvoření druhou šanci na život stůj co stůj.

První pomoc aplikovaná na zvířeti

Každý alespoň trochu zná základy první pomoci a umělého dýchání. Ovšem tyto pokyny platí pro lidi, ne pro malá štěňata. A tento voják neměl vůbec žádné zkušenosti s péči o zvířata. Přesto se však rozhodl o nemožné. Nejdříve simuloval tlukot srdce jednoduše tak, že pomocí prstů jemně masírovat malý psí hrudníček. Něžně, ale energicky. Doufal, že jeho srdce začne opět tlouct.

Foto: Pixabay

K záchraně pomohl i ručník

Masáž však kombinovat i s umělým dýcháním. Že je to u tak malého tvorečka nemožné? Ale vůbec ne – bylo třeba jen snížit intenzitu vdechu do plic. Proto tento voják popadl ručník, podržel ho nad malou tlamičkou psa a foukal mu přes něj vzduch do plic. Poté se opět vrátil k masáži hrudníku.

Po několika minutách resuscitačního úsilí voják se stal malý zázrak – štěně začalo opět dýchat, navíc se hlasitě rozbrečelo, pokud se tomu tak dá říkat. Faktem zůstává, že tento pejsek vděčí za svůj život někomu, kdo rychle jednal a pracoval jen s dostupnými možnostmi, i když si nemohl být jistý, jak vše nakonec dopadne. Pustili byste se do něčeho podobného také nebo na to jednoduše nemáte odvahu?

Zdroj: https://addictingstories.org/newborn-puppy-breathing-soldier/, https://carrington.edu/blog/how-to-give-a-puppy-cpr/, https://www.wikihow.com/Revive-a-Puppy

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.