Časový kontrast Malediv a České republiky

Maledivy - ostrov

Ostrovní stát Maledivy se nachází na jihu Asie v Indickém oceánu, což z něj činí nejnižším a nejplošším státem na světě. Skládá se z 1196 ostrovů, z nichž téměř 200 je obydlených. Maledivy jsou přílivem slunce, jemného písku, palem a nádherných kvetoucích keřů. Podmořský svět je plný života.

Čas na Maledivách

Čas na Maledivách se v zimě posouvá o 4 hodiny dopředu oproti středoevropskému času a stejně tak i České republiky. V létě je časový rozdíl + 3 hodiny.

Čas letu na Maledivy

Zájezdy na Maledivy lze získat jako balíček na pracovištích cestovních kanceláří. Cena nejlevnějších balíčkových zájezdů na týden se pohybuje kolem 35 000 Kč. Zpravidla zahrnuje letenku, transferu z terminálu letadla do hotelu a zpět, ubytování, večeře, přidělení administrativy a ochranu. V každém případě je třeba započítat příplatky za letištní terminál a bezpečnostní poplatky. Měli byste také vzít v úvahu, že cesta na Maledivy je dlouhá.

Může trvat 13 a více hodin. Záleží na tom, kudy letíte, kde přestupujete a jak dlouho bude trvat přestup. V tuto chvíli neexistuje přímá spojení na Maledivy z České republiky. Nejkratší doba letu by byla se společností Emirates – přibližně 12 hodin a 35 minut, počítáme-li přestup v Dubaji. Zpáteční cesta je častěji skutečně delší (přibližně 18 hodin).

Na co se můžete těšit?

Hlavním městem Malediv je Male na stejnojmenném ostrově. Nejčastějšími návštěvnickými cíli jsou atoly Ari, North Male Atol, South Male Atol, Addu Atol nebo Baa Atol. Ať je to jakkoli, za návštěvu stojí také atoly Lhaviyani, Kaafu nebo Nilandhe. Atol Baa může být mimořádně extravagantní zóna vzdálená téměř 100 km od terminálu letadla v Male. Je známý svou klidnou atmosférou a neuvěřitelnými místy pro potápění.

Maledivy - hvězda

Ty propaguje také atol Ari, kde na několika místech uvidíte vraky a hejna úhořů. Atol North Male najdete 10 minut jízdy lodí od leteckého terminálu. Je to opravdový ráj pro sportovce, zahrnuje řadu kvalitních zařízení a přístroje. Sousední přílivové jezírko je ideální pro vodní sporty, jako je windsurfing a vodní lyžování. Atol South Male není nijak rozmanitý ale nabízí kurzy windsurfingu a plavby katamaránem. Ať už potřebujete strávit svou dovolenou dynamicky nebo odpočinkem, Maledivy vás nezklamou.

Zdroje info: cestovatele.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay