Zrůda z Arden zabila 11 žen a dívek – s vraždami pomáhala jednomu z největších francouzských zločinců i jeho manželka

Zrůda z Arden: Michel Fourniret vypadal na první pohled docela nenápadně – ba a dobrosrdečně. Narodil se v roce 1942 v Ardenách a do Belgie se přestěhoval v 90. letech. A právě tam i ve Francii v letech 1987 až 2003 znásilnil a zavraždil jedenáct žen. Většina z nich byly ještě nezletilé dívky.

Vrahy odhalila dívka, která měla být další obětí

Poslední dvě oběti Fourniret přiznal až před čtyřmi lety, a před jeho smrtí v roce 2021 se tedy připravoval nový soudní proces, na který netrpělivě čekaly rodiny obětí. Zatím se ani nenašly ostatky dvou posledních zavražděných. Sériový vrah dostal v roce 2008 doživotí za vraždy a znásilnění sedmi žen a dívek, kterým bylo od 12 do 21 let. Se zabíjením mu pomáhala bývalá žena Monique Olivierová. Ta dostala 28 let s možností zkrácení trestu.

Podle její výpovědi se dohodli, že ona mu pomůže shánět oběti a on za to zavraždí jejího bývalého manžela. K tomu ale nakonec nedošlo. Policie oba zločince dopadla až v roce 2003, když se jedné z obětí, kterou unesli, podařilo utéct. Třináctiletá dívka pak i poznala auto, ve kterém ji vrazi vezli.

Foto: Pixabay

Sériový vrah byl třikrát ženatý a měl pět dětí

Při dalšímu procesu před třemi lety dostal Fourniret další doživotí za vraždu z roku 1988, Olivierové soud přidal dalších 20 let za spolupachatelství. Počtem vražd, které Fourniret spáchal, patří mezi největší francouzské zločince posledních desetiletí. Jeho smrt však byla velkým zklamáním pro několik rodin, které doufaly, že se jim podaří odsouzenou bestii dostat před soud a potrestat i v případě jejich zmizelých příbuzných.

Michel Fourniret se narodil v roce 1942 v Ardenách. Třikrát se oženil a měl celkem pět dětí. V letech 1967, 1984 a 1987 byl odsouzen za několik sexuálně motivovaných útoků. Ve vězení si pak přes inzerát našel svou třetí manželku Olivierovou, ke které se poté, co ho propustili, nastěhoval. Manželství jim ale dlouho nevydrželo, v roce 2010 se rozvedli a Olivierová pak svého exmanžela obvinila z několika dalších vražd, z nichž byl podezřelý.

Zemřel dříve, než rodiny dostaly zadostiučinění

Sériový vrah si ve věznici s ostrahou odpykával doživotní trest. Zdravotní problémy ho trápily už delší dobu. Měl Alzheimerovu chorobu a problémy se srdcem, v nemocnici ležel od konce dubna v umělém spánku. Zemřel 10. 5. 2021.

Zdroj: Michel Fourniret: Uvězněný francouzský sériový vrah zemřel ve věku 79 let – BBC News, https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/678958/zemrel-francouzsky-seriovy-vrah-michel-fourniret-79-za-vrazdu-osmi-zen-si-odpykaval-dozivoti.html, https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francouzsky-vrah-michel-fourniret-vezeni-smrt-dozivoti.A210510_215723_zahranicni_baky

Náhledové foto: Pixabay

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.